Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63512
2.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3469.5
1.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.24
-3.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.4
0.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bithumb KYC’si Olmayan Kullanıcıları Yasakladı!

Bithumb bazı yabancı müşterilerinin hesaplarını yasakladı!

Clock
Paylaş
Bithumb KYC’si Olmayan Kullanıcıları Yasakladı!

Güney Kore menşeli kripto para borsası Bithumb, KYC gereksinimlerini tamamlamayan yabancı müşterilerini yasakladı.

Pulse’un yerel gereksinimlerine göre, Bithumb borsasını kullanan Koreli olmayan kişiler, zorunluk olarak mobil doğrulamaya tabi tutulacak. Bu kuralın bu yıldan itibaren geçerli olacağı bildirilse de, yeni KYC gereksinimleri için kesin bir tarih henüz açıklanmadı.

Binance BannerBinance Banner

The Korean Herald isimli yerel haber ajansı, Bithumb’ın bu kararına atıfta bulunarak şu açıklamayı yaptı:

Kore’de ikamet eden ve akıllı telefonlarıyla KYC işlemini tamamlamayan yabancılar, Bithumb’ın hizmetlerini kullanamayacak.

Bithumb’ın bu kararı, ülkenin kara parayı aklamayı önleme (AML) düzenlemeleri ile tam uyum sağlıyor. Bu arada 8 Temmuz tarihli bir haber Seul Merkez Gümrük İdaresi’nin, 1.48 milyar $ değerinde yasa dışı kripto para işlemleri yapan 33 kişinin peşine düştüğünü bildiriyor.

Geçtiğimiz zamanlarda Bithumb, “yüksek riskli yargı bölgelerinden” kayıt yapan hesapların yanı sıra, Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) “dikkatle izlenmesi gerekenler” listesine dahil ülkelerden gelen hesaplara da kısıtlama getirmişti.

Korean Herald ayrıca Bithumb’ın bu durumdan etkilenen kullanıcılarından “2021 yılı içinde KYC tespiti zorunlu hale geldiğinde” uyum sağlayamazlarsa varlıklarını sistemden çekmelerini istediğini belirtiyor.

An itibarıyla Bithumb, henüz bu iddialara bir yanıt vermiş durumda değil.

Güney Kore AML ve KYC Gereksinimlerini Önemsiyor!

Güney Koreli yetkililer, 2020’den bu yana yasa dışı kripto para işlemlerini engellemek için bankaların kripto para birimi işlemlerinin izlenmesini gerektiren bir dizi önemler aldı.

Yakın zamanlarda, Bithumb dahil olmak üzere bazı kripto para borsaları, Kara Parayı Aklamayı Önleme çalışmalarını uygulamak için daha iyi KYC kontroller ve ticaret kısıtlamaları da dahil olmak üzere yeni önlemler getirdi.

Bu arada Güney Kore, Myanmar, Barbados, İzlanda, İran, Kuzey Kore ve 15 farklı ülkeden gelen kullanıcıların hesaplarına erişimin halihazırda kısıtlamış durumda.

Güney Kore, KYC gereksinimlerini ve AML tedbirlerini ciddi bir şekilde sıkı tutan bir yönetim anlayışına sahip. Kripto para ticaretini tam anlamıyla kontrol altına almak isteyen ülke, kimlerin ne işlem yaptığını bilmek istiyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar