Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64462.01
-3.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3395.6
-4.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.75
-11.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $577.8
-4.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitmain, Madencilik Cihazlarının Spot Satışlarını Durdurdu!

Bitmain, satışları erteleyerek, sektörden ayrılan madencilerin madencilik ekipmanları için daha iyi fiyatlar almasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Clock
Paylaş
Bitmain, Madencilik Cihazlarının Spot Satışlarını Durdurdu!

Çinli madencilik devi Bitmain, madencilere yapılan baskılar nedeniyle Çin’den ayrılmaya başlayan madencilerin cihazlarının ikinci el piyasada satılması ve endüstrinin sorunsuz bir geçişe doğru ilerlemesine yardımcı olmak için spot satışlara geçici bir süreliğine ara verdiğini duyurdu.

728×90 muhabbit - Bitmain, Madencilik Cihazlarının Spot Satışlarını Durdurdu!300x250 muhabbit - Bitmain, Madencilik Cihazlarının Spot Satışlarını Durdurdu!

Bitmain yaptığı başka bir açıklamada, daha önce sipariş vermiş olan müşterilerin bu durumdan etkilenmeyeceğini ve eylül ayından itibaren vadeli işlem siparişlerini satmaya devam edeceğini bildirdi. Bir Bitmain sözcüsü de, şirketin daha küçük altcoinleri çıkarmak için kullanılan cihazların gelecekteki teslimatını desteklemeye devam edeceklerini açıkladı.

Satışları erteleyen Bitmain’in bu adımının, sektörden ayrılan madencilerin makineleri için daha iyi fiyatlar elde etmelerine yardımcı olabileceği belirtiliyor. Böylece azalan arz sayesinde, yeni makineler için uzun vadede fiyatları yükselmesi gündeme gelebilecek ve Bitmain bu durumdan fayda sağlamış olacak.

Çin’in Baskıları Devam Ediyor

Bilindiği üzere son zamanlarda Çin hükûmeti Bitcoin ticareti ve madencilik faaliyetlerine yönelik baskılarına devam ediyor. Ülkeden bu art arda gelen olumsuz açıklamalar şu an için madencilik göçünü tetiklemiş durumda. Bunun yanında, Kuzey İç Moğolistan ve madencilik merkezi olan Sichuan‘a kadar olan yerlerdeki diğer yerel yönetimler de, madencilik tesislerinin enerjisini kesmek için harekete geçmiş durumda.

Yapılan bu baskılar madencilerin ellerindeki cihazları satmalarına ve sonuçta yerel piyasanın ucuz makinelerle dolmasına neden oluyor. Her ne kadar bu durum ikinci el cihaz almak isteyenlerin işine yarayacak olsa da küresel olarak kripto para birimlerinin fiyat düşüşleri de piyasayı sallamış durumda. 

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar