Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69629.33
-0.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3807.81
1.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.17
-2.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $611.6
-1.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Madencilik Devi Bitmain T19’ları Piyasaya Çıkarıyor!

Bitmain, madenciliğin geleceği olan T19’ların satışına hazırlanıyor.

Clock
Paylaş
Madencilik Devi Bitmain T19’ları Piyasaya Çıkarıyor!

Dünyanın lider madencilik donanım üreticilerinden biri olan Bitmain, Antminer T19 ASIC ürününü piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

1 Haziranda yapılan duyuruya göre yeni ürün, SHA 256 hesaplamalarına göre, %3 hata payı oranıyla 84 terahashlık bir hash oranına sahip. Ayrıca ürün, güç verimliliği konusunda %5 hata payı ile 37.5 Jul /terahash oranına sahip.

728×90 muhabbit - Madencilik Devi Bitmain T19'ları Piyasaya Çıkarıyor!300x250 muhabbit - Madencilik Devi Bitmain T19'ları Piyasaya Çıkarıyor!

Yeni piyasaya sürülen ASIC modelinin 1 Haziran’dan itibaren üretici firmanın resmi internet sitesinde satışa sunulacağı ve 21-30 Haziran aralığında gönderim işlemlerinin başlayacağı bilgisi verildi.

Yeni cihazda kullanılan yongalar, Antminer S19 ve S19 pro’da bulunan yonga setiyle aynı. Fakat T19, APW12 adı verilen yeni güç kaynağı ile birlikte yepyeni bir yazılıma sahip. Bu optimize edilmiş değişiklikler, yeni ASIC cihazı için daha hızlı ve verimli bir madencilik tecrübesini sağlıyor.

Venezuela’da bir madencilik operasyonunun yöneticisi olan Ricciardo Mori, bu yeni ASIC cihazların, T17 sürümüne göre çok büyük bir gelişim olduğunu ve bu cihazların Bitcoin’in hash oranını yükselteceğini düşündüğünü belirtti.

T19’ların piyasaya sürülmesi ile birlikte, Bitcoin’in hash oranının önemli bir şekilde artacağını ve bunun sonucunda madencilik zorluk derecesinin artacağını düşünüyorum.

Bitmain’in Üretimde Yaşadığı Zorluklar

Antminer’ın üretmiş olduğu S17+’larda yaşanan arıza hadisesinin ortaya çıkmasıyla birlikte, şirket T19 cihazların geliştirilme aşamasında olduğunu duyurmuştu. Bu konu ile ilgili ABD merkezli kripto para danışmanlığı ve madencilik firması Wattum’un kurucusu Arseniy Grusha şunları söylemişti.

Daha önce hiç böylesine kusurlu bir üretim görmemiştim.

Mart ayında yaşanan bu gelişmelerden kısa bir süre sonra, Bitmain, sorunlu seri satın alan müşterilere destek vereceğini belirtmişti.

Bu tür skandallar teknoloji alanında ara sıra görülebilen durumlar arasında yer alıyor. Bitmain firmasının müşterilere olan olumlu tutumu ise bu skandalın çabucak unutulmasına katkı sağlayacaktır.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar