Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63722.01
3.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3486.89
2.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.57
-1.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.7
1.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitmain’de 10.000 Adet Antminer Cihazı Kayıp!

Bitmain’de yaşanan iktidar krizi esnasında, şirketin 10.000 adet madencilik cihazı yasadışı bir şekilde taşınmış.

Clock
Paylaş
Bitmain’de 10.000 Adet Antminer Cihazı Kayıp!

Kripto para madencilik devi Bitmain’de devam eden iktidar savaşı, sadece “yasadışı bir şekilde şirkete el koyma” suçlamaları ile kalmadı. Söylenenlere göre fiziksel madencilik donanımları hırsızlığa kurban gitmiş.

Binance BannerBinance Banner

Bitmain’in sahip olduğu Antminer’ın WeChat kanalında paylaşılan yeni bir gönderiye göre, eski bir Bitmain personelinin şirkete ait Moğolistan’daki bir tesisten 10.000 adet Antminer Bitcoin (BTC) madencilik cihazının “yasadışı bir şekilde” kaçırdığı iddia ediliyor.

Aralarında S17 ve T17 serisinden modeller ve S9 gibi amiral gemilerinin de bulunduğu madencilik ekipmanlarının Temmuz ayının ortasında çalındığı ve “şirkete ve müşterilere ciddi ekonomik kayıplara” neden olduğu bildirildi. Olay, polise ve kamu güvenlik yetkililerine bildirilmiş durumda.

Söz konusu olan cihazlar, sadece Bitmain’in kendine ait olan donanımlar değiller. Aynı zamanda madencilik donanımlarını üreticinin madencilik çiftliklerinde işletmeyi ve barındırmayı seçen müşterilerin de donanımları çalınmış durumda.

Bitmain’in Weibo hesabına ait bir gönderide, kurucu ortak Micree Ketuan Zhan, Bitmain’in kurucu ortağı Jihan Wu’yu cihazların “yasadışı transferlerinden” dolayı sorumlu olmak ile suçluyor.

Bitmain’in Dört Ayrı İştirakı Tarafından İmzalanan Bitmain Weibo Yazısı Kaynak: Weibo

Güç ve Mülk Kavgaları

Bu durumun perde arkasında bulunan en büyük sebep, iki kurucu ortaktan ikisinin de Bitmain’de yasal temsilci konumuna sahip olmak istemesi.

Ekim 2019’dan bu yana, Wu’nun Zhan’ı “yasadışı bir şekilde şirketi ele geçirme” suçlamaları medyada yer almakta. İkili, o günden bu yana firmanın kontrolü için halka açık bir şekilde savaş veriyor.

Bitmain’in baş mali sorumlusu, Zhan’ın Bitmain’in Çin yan kuruluşundaki yasal temsilci rolünü geri alma konusundaki tartışmalı girişimine yanıt olarak, Zhan’a yönelik “çete saldırısında bulundular” iddialarını yönettikten sonra tutuklandı.

Haziran ayında, yoğunlaşan mücadele ile ilgili raporlar, Zhan’ın Bitmain’in Pekin ofisini zorla ele geçirmek için adam kiraladığı ile ilgili iddiaları barındırıyor. Zhan, ayrıca Bitmain’in kontrolünü yeniden ele geçirmek için yasal yolları da denemekte.

Wu, şu anda Bitmain’in Hong Kong merkezli operasyonları üzerinde resmi yetkiyi elinde tutuyor. Fakat Zhan, çeşitli yollarla Çin’deki operasyonların kontrolünü ele geçirme çabalarına da devam etmekte.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar