Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63698.01
2.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3482.32
1.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.42
-3.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

BitMEX Kurucuları, Hesaplarına 440 Milyon Dolar Geçirmiş!

İddiaya göre, BitMEX’in kurucu ortakları ana şirket HDR Global’den elde edilen 440 milyon dolarlık kârı hesaplarına geçirmiş.

Clock
Paylaş
BitMEX Kurucuları, Hesaplarına 440 Milyon Dolar Geçirmiş!

Tam bir ay önce, 1 Ekim günü özellikle BitMEX kullanıcılarını ilgilendiren bir olay yaşandı. Kripto para türev borsası BitMEX’in kurucu ortağı Samuel Reed emniyet güçlerince tutuklandı. Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından ortak yürütülen soruşturmada, kayıtsız bir ticaret platformu işletme, AML ve KYC düzenlemeleri dahil olmak üzere CFTC kurallarının ihlal edildiği iddia ediliyor.

Samuel Reed olaydan birkaç gün sonra 5 milyon dolarlık kefaletle salındı. Ancak CEO Arthur Hayes de dahil olmak üzere birçok üst düzey yetkili, koltuğunu Asyalı yeni isimlere devretmişti.

Yeni iddia ise BitMEX’in ana şirketi HDR Global hakkında. 30 Ekim tarihli mahkeme dosyasında yer alan iddiaya göre şu anda görülen dava HDR, kurucu ortaklar Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed’i piyasa manipülasyonu ve kara para aklamakla suçlayan Mayıs ayında açılan bir davanın uzantısı. Mayıs ayında mevzu bahis dava açıldığında HDR, iddiaların asılsız olduğunu ve kendilerini şiddetle savunacaklarını duyurmuştu.

İşte iddiaya göre asıl olay da burada başlıyor. Mayıs ayında kendilerine dava açılan kurucu ortaklar el ele verip HDR Global’in kârından 440 milyon dolarlık bir çekim yapıyor. 3 ay içerisinde de yaptıkları bu yüklü para çekimini kendi hesaplarına geçiriyorlar. Şu anda üç ismin Amerika Birleşik Devletleri’nden kaçış planı yaptığı da iddiada yer alıyor.

Tam tamına 440.308.400 dolar olan meblağ, suçlamalar başladığında yetkililer tarafından ele geçirilebilecek varlık miktarını azaltmak için de çekilmiş olabilir. Bu yönde de görüşlerin olduğu belirtilen davanın seyri henüz bilinmiyor ancak gelecek duruşmanın önemli olacağı düşünülüyor.

Daha fazla BitMEX hakkında haber için: BitMEX Haberleri
Daha fazla borsa haberi için: Borsa Haberleri

Binance BannerBinance Banner

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar