Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $20121.2
-1.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1137.82
-2.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $18.5231
1.99%
Huobi Token Son Fiyatı
HT $4.4886
-2.53%
Huobi'ye Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitmex’e İngiltere Şoku! FCA: Bitmex’in İngiltere’de İzni Yok!

İngiltere Finansal Davranış Otoritesi Bitmex’in İngiltere’de izinsiz finansal faaliyetler gerçekleştirdiğini belirtti.

Clock
Paylaş
Bitmex’e İngiltere Şoku! FCA: Bitmex’in İngiltere’de İzni Yok!

İngiltere’nin finansal davranış otoritesi FCA, geçtiğimiz günlerde resmi sitesinden kripto para borsası Bitmex’in herhangi bir izin almadan İngiltere’de finansal faaliyetler gerçekleştirdiğini belirterek vatandaşları uyardı.

FCA tarafından yapılan açıklama şöyle başlıyor;

Bu firmanın, iznimiz olmadan İngiltere’de finansal hizmetler veya ürünler sunduğuna inanıyoruz. Kendinizi bu tarz firmalardan ve aldatmacalardan uzak tutun.

FCA.org.uk

İngiltere’de finansal faaliyet gösteren firmaların ve şahısların kendilerinden izin alması gerektiğini belirten FCA, buna rağmen bazı firmaların izinsiz bir şekilde insanları yatırım aldatmacalarıyla dolandırdığını söylüyor.

BitMex’in Faaliyetleri İzin Gerektiriyor

FCA, Bitmex’in İngiltere’de finansal olarak herhangi bir faaliyet gerçekleştirebilmesi için izin alması gerektiğini, fakat firmanın şu anda herhangi bir izne sahip olmadığını belirtiyor.

fca bitmex - Bitmex'e İngiltere Şoku! FCA: Bitmex'in İngiltere'de İzni Yok!
FCA Bitmex Açıklaması

Yaptığı açıklamanın ardından BitMex’in güncel iletişim bilgilerini paylaşan FCA, izin almaması halinde Bitmex’in İngiltere faaliyetlerini baltalayacak gibi gözüküyor.

Benzer bir sorun ile geçtiğimiz günlerde Binance borsası da karşılaşmıştı. Maltalı regülatörler 2018 yılında finansal aktiviteler için zorunlu hale getirilen CAP50 belgesine sahip olmadığı için binance borsasının regülatif gözetime tabii olmadığını dile getirmişti. Haberin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar