Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64280.24
-0.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506.13
-0.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.43
-4.76%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.6
-0.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

BitMEX’te Ne Oluyor? İşlemler Yine Durdu

BitMEX tekrardan erişim sorunu ile gündemde.

Clock
Paylaş
BitMEX’te Ne Oluyor? İşlemler Yine Durdu

BitMEX tarafında problemler son bulmuyor. Dün gece Türkiye Saati ile 3 sularında, BitMEX tarafında yine problem ortaya çıktı.

Screenshot 2 2 - BitMEX'te Ne Oluyor? İşlemler Yine Durdu

728×90 muhabbit - BitMEX'te Ne Oluyor? İşlemler Yine Durdu300x250 muhabbit - BitMEX'te Ne Oluyor? İşlemler Yine Durdu

Yaklaşık 20 dakika süren erişim sıkıntısı sırasında birçok kişi BitMEX’i şikayet yağmuruna tuttu. Kullanıcılar, Twitter’da ve diğer sosyal platformlarda API’ların işlemleri açamadığını belirtmekte.

Screenshot 3 - BitMEX'te Ne Oluyor? İşlemler Yine Durdu

Yine DDoS Saldırısı Olabilir

BitMEX tarafında işlemlerin durmasının arkasında yine bir DDoS saldırısı olabilir. Bildiğiniz üzere, Bitcoin (BTC) tarafında tarihi düşüşlerin yaşandığı saatlerde de BitMEX’te işlemler durmuştu. Hatta bu durum üzerine kripto para topluluğunda ciddi bir tartışma ortaya çıkmış, diğer borsaların yöneticileri de tartışmalara katılmıştı. BitMEX’in Bitcoin’in düşüşünü engellemek adına işlemleri bilerek durdurduğu iddialar arasındayken, birkaç gün sonra BitMEX tarafından konu ile ilgili açıklama gelmişti.

Yayınlanan raporda düşüş sırasında borsanın DDoS saldırısına mazur kaldığı belirtilmiş, bu sebeple işlemlerin durduğu belirtilmişti.

Soru İşaretleri Oluşuyor

Geçmişte bu tarz problemleri hiç yaşamayan bir borsa olan BitMEX’in son zamanlarda karşı karşıya kaldığı problemler silsilesi, kullanıcılarını tedirgin etmeye başlamış olabilir. İşlem kesintilerinin devam etmesi halinde platform, işlem hacmini ve kullanıcılarını kaybetme riski ile karşı karşıya kalabilir. Bu durum ise bir kripto para borsası için ancak felaketin başlangıcı olabilir.

Ek olarak vadeli işlemler kategorisinde artık BitMEX’in birçok rakibi bulunmakta. Bu sebeple hem piyasada rekabetin artması hem de platformda oluşan problemler BitMEX’e ciddi zarar verebilir.

İşlemlerinizde BitMEX platformunu kullanıyor musunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar