Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64233.63
-3.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3176.99
-8.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.36
-8.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.2
-3.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

BitMEX’ten 335 Milyon $ Değerinde Bitcoin Çekildi!

BitMEX borsalarından ciddi miktarda Bitcoin çıkışı oldu.

Clock
Paylaş
BitMEX’ten 335 Milyon $ Değerinde Bitcoin Çekildi!

Yaklaşık 335 milyon $ değerinde 32.000’den fazla Bitcoin, ABD Hükümetinin suçlamalarından sonra BitMEX’ten geri çekildi.

Bu rakam blockchain analiz firması Chainalysis’in baş ekonomisti Philip Gradwell tarafından Cuma günü açıklandı. Gradwell, BitMEX’in işlemlerinin halihazırda Bitcoin piyasasına yaklaşık %25 oranında likidite sağladığını söyledi.

728×90 muhabbit - BitMEX'ten 335 Milyon $ Değerinde Bitcoin Çekildi!300x250 muhabbit - BitMEX'ten 335 Milyon $ Değerinde Bitcoin Çekildi!

Ayrıca, kripto veri ve analiz firması CoinMetrics, şu anda yaklaşık 387 milyon $ değerinde 37.000 Bitcoin’in BitMEX’ten çekildiğini açıkladı. İki şirketin açıkladığı rakam arasındaki fark, farklı platformların farklı veri kaynaklarına sahip olması sebebi ile normal görünüyor.

EjUIrRSXYAQh9kt?format=jpg&name=large - BitMEX'ten 335 Milyon $ Değerinde Bitcoin Çekildi!

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ), BitMEX’in kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes’de dahil olmak üzere yasadışı borsa işletildiği ve ihlallerde bulunduğu iddiası ile suçlamalarda bulunmasının ardından bu para çekme işlemleri gerçekleşti. DOJ ayrıca Massachusetts’te BitMEX CTO’su Samuel Reed’i tutukladı.

BitMEX’in ana şirketi HDR Global Trading Limited’in sözcüsü, geçtiğimiz gün verdiği bir demeçte, şirketin suçlamalar ile mücadele edeceğini açıkladı. Sözcü, “ABD hükümetinin bu suçlamaları getirme konusundaki sert kararına kesinlikle katılmıyoruz ve şiddetle savunma yapmayı planlıyoruz” dedi.

BitMEX şu anda hala 135.000 ila 170.000 arasında Bitcoin’i borsasında tutuyor. En azından şimdilik BitMEX’in müşterilerinin çoğu yerinde duruyor. Yapılan araştırmalara göre, borsanın açık pozisyonları ve henüz kapatılmamış türev sözleşmelerin değeri henüz düşmüş durumda değil.

BitMEX’in Bitcoin Perpetual Contracts değeri an itibarıyla 627 milyon dolar değerinde. Yani bu kontrat değeri olaydan itibaren %16 civarında erimiş. Öte yandan, borsanın Ethereum Perpetual Contracts değeri, %37 düşüş ile 103 milyon $’a gerilemiş durumda.

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar