Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65318
-1.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3424.82
-4.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.24
-11.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.1
-2.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bittrex, ABD’deki Hizmetlerini Resmen Sonlandırıyor!

Clock
Paylaş
Bittrex, ABD’deki Hizmetlerini Resmen Sonlandırıyor!

Kripto para borsası Bittrex, revize edilmiş bir iflas planıyla ABD operasyonlarını resmen sonlandırıyor. Tazminat planı, Delaware’de yapılan bir duruşmada Yargıç Brendan Shannon tarafından bugün onaylandı. Peki neler olmuştu bir hatırlayalım:

Bittrex, 2023 Mayıs ayında 11. Bölüm iflas koruması için mahkemeye başvurmuştu. Hemen ardından SEC borsayı kayıtsız ticaret platformu işletmekle suçlamıştı. Ağustos ayında ise taraflar uzlaşmaya varmış ve Bittrex 24 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etmişti.

728×90 muhabbit - Bittrex, ABD'deki Hizmetlerini Resmen Sonlandırıyor!300x250 muhabbit - Bittrex, ABD'deki Hizmetlerini Resmen Sonlandırıyor!

Bittrex pazar payını yıllar içinde kaybetti

Bittrex, 2018 yılının başlarında USD işlem hacminin yaklaşık %23’ünü temsil ederek önemli bir pazar payına sahipti. Ancak, borsanın konumu yıllar içinde önemli ölçüde azaldı. 2021 yılında pazar payı %1’in altına kadar geriledi. SEC’in son zamanlarda kripto para borsalarına yönelik baskıları ve ABD’de düzenleyici netliğin henüz olmaması, borsaları sıkıntılı süreçlere sokuyor.

Bugünkü mahkeme kararı, kalan alacaklılara geri ödeme yapılmasına yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bittrex, ülkedeki düzenleyici baskılar nedeniyle sadece ABD’deki hizmetlerini sonlandırıyor. Uluslararası kolu Bittrex Global, diğer bölgelerde faaliyetlerine devam edecek.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar