Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69931.49
0.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3940.19
6.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.27
0.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $611.9
-0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Bitwise CIO’dan Coinbase hakkında çarpıcı iddia!

Clock
Paylaş
Bitwise CIO’dan Coinbase hakkında çarpıcı iddia!

ABD’nin dev varlık yöneticilerinden Bitwise’ın CIO’su Matt Hougan, ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase için bir iddia ortaya attı. Hougan, Coinbase’in ABD’deki çok sıkı (düşmanca) düzenleyici ortamdan avantaj sağladığını söyledi.

728×90 muhabbit - Bitwise CIO'dan Coinbase hakkında çarpıcı iddia!300x250 muhabbit - Bitwise CIO'dan Coinbase hakkında çarpıcı iddia!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), bugün Robinhood’a yönelik Wells Bildirimi yayınlamasının ardından Bitwise CIO Matt Hougan, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in “ülkedeki sıkı düzenleme ortamından” faydalandığını iddia etti.

Coinbase’in rakibi Robinhood, SEC personelinin kendilerine karşı yaptırım uygulanmasını önerdiğini belirtti. Robinhood; Bitcoin, Ether, Dogecoin ve Shiba Inu gibi birçok kripto paranın alım satımını destekliyor.

“Düşmanca düzenleyici ortam, Coinbase için yapay bir hendek oluşturuyor, son derece yüksek marjların sürdürülmesine yardımcı oluyor ve kısa vadede aşırı kazanç elde etmelerine olanak tanıyor”

Bitwise CIO Matt Hougan

Coinbase uzun süredir SEC ile çeşitli anlaşmazlıklar yaşasa da, geçen hafta 2024’ün ilk çeyreğinde 1.6 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Bu gelir artışı hem kurumsal hem de bireysel müşterilerden toplanan işlem ücretlerinin artmasına bağlandı.

SEC, Uniswap ve Consensys’e de Wells bildirimi göndermişti

SEC ayrıca geçtiğimiz ay merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) Uniswap ve Ethereum geliştirme stüdyosu Consensys’e de Wells Bildirimi gönderdi. Geçen yıl SEC, Coinbase’e kayıtsız bir borsa, komisyoncu ve takas kurumu olarak faaliyet gösterdiği iddiasıyla dava açmıştı. Ayrıca Coinbase’in staking ve cüzdan hizmetleri de SEC’nin ilgisini çekiyor. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar