Muhabbit

MUHABBİT ÖZEL

Bize İnternetten Seslenen Dijital Dünyanın Sanatçısı Pak ile Özel Röportaj! Soru: Pak Kimdir? Cevap: Benim!

Sıra dışı yeni dünyanın, sıra dışı bir sanatçısı: PAK

Clock
Paylaş
Bize İnternetten Seslenen Dijital Dünyanın Sanatçısı Pak ile Özel Röportaj! Soru: Pak Kimdir? Cevap: Benim!

Eskiden pop starlar dikkat çekerken, şimdi ise dikkat çeken isimlerinin yerini dijital sanatçılar aldı. Blockchain teknolojisi birçok alanın değişmesine yol açtı.

Sıra dışı olan yeni dünyanın, sıra dışı bir sanatçısından söz etmek istiyorum. Kendisi bize internetten sesleniyor. Ürettiği birçok şey inanılmaz fiyatlara alıcı buluyor. Daha önceden Murat Pak adıyla Twitter hesabı olan sanatçı Murat’ı sildi ve sadece Pak olarak kaldı.

Pak hakkında, yazılan ve çizilen birçok şey var. Pak’ın web sitesinde bulunan e-mail adresi üzerinden bir röportaj gerçekleştirdim.

Merhaba, her yerde aynı soru soruluyor. Pak kimdir?

Benim!

the title thumb 600x600 - Bize İnternetten Seslenen Dijital Dünyanın Sanatçısı Pak ile Özel Röportaj! Soru: Pak Kimdir? Cevap: Benim!

Bazen kim olduğunuza dair sansasyonel haberler çıkıyor. Neler düşünüyorsunuz?

Hikayeleri severim.

All routines 1 9 thumb 600x600 - Bize İnternetten Seslenen Dijital Dünyanın Sanatçısı Pak ile Özel Röportaj! Soru: Pak Kimdir? Cevap: Benim!

Siz bir cinsiyeti temsil etmediğinizi söylüyorsunuz. Bunu biraz açar mısınız?

Kendimi fiziğimden çok yaratımlarımla tanımlamayı tercih ediyorum.

Dijital bir sanatçı olarak çok fazla başarılı projelere imza attınız. Sizi ilgi ile takip ediyoruz ama var mı yeni bir sürpriz proje?

Kendimi bir tasarımcı olarak görüyorum ve sanatımı tasarlıyorum. Tabii ki, sürpriz benim oyunumda temel bir bileşendir.

Metanoia  600x600 - Bize İnternetten Seslenen Dijital Dünyanın Sanatçısı Pak ile Özel Röportaj! Soru: Pak Kimdir? Cevap: Benim!

Pak, sanatıyla bize tam olarak neyi anlatmak istiyor?

Merhaba!

origin pqmz 600x600 - Bize İnternetten Seslenen Dijital Dünyanın Sanatçısı Pak ile Özel Röportaj! Soru: Pak Kimdir? Cevap: Benim!

Sanatın daha ötesi sizce ne olabilir? Daha ne kadar evrimleşebilir?

Cevap gözlemciye göre olduğu için bu soruyu cevaplamak zordur. Benim için “ötesi” yoktur, sadece şimdi ve gerisinde kalanlar vardır.

mobius bind thumb 600x600 - Bize İnternetten Seslenen Dijital Dünyanın Sanatçısı Pak ile Özel Röportaj! Soru: Pak Kimdir? Cevap: Benim!

Kısaca değinmek gerekirse aldığım bu kısa cevaplardan sonra, bir insanın veya kişilerin kendini göstermeden ürettiği şeyler ile insanlara ulaşması çok daha çekici.

Pak bir kadın bir erkek belki de bir LGBTQ bireyi olabilir. Evli, çocuklu ve rutin yaşayan biri de olabilir. Bu örnekleri çoğaltmak ve çeşitli var olmayan dedikodular yaymak mümkün! İşin aslına baktığımız zaman kimin değil neyin karşımıza çıktığı sanki daha önemli…

Pak, evrenin ötesini konuştuğumuz şu günlerde evrenin çok daha ötesinde bir ‘Dijital Sanatçı.’

Pak’a ve Pak adına e-mail’lere cevap veren Maya’ya teşekkürler!

Sizler için hazırladığımız özel içerikleri okumak için lütfen tıklayınız: Muhabbit Özel

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar