Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63172.72
3.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3056.21
2.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.58
3.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $550.4
4.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Blockchain.com CEO’su: Londra Artık FinTech Merkezi Değil!

Peter Smith, Fintech sektörünün başkenti artık Londra değil.Brexit’in etkisiyle saltanatı sona erdi.

Clock
Paylaş
Blockchain.com CEO’su: Londra Artık FinTech Merkezi Değil!

Kripto para cüzdan firması Blockchain.com‘un kurucu ortağı ve CEO’su Peter Smith, yakın zaman önce bir açıklama yaptı. Fintech sektörünün başkenti olarak kabul edilen Londra’nın, artık Brexit’in etkisiyle saltanatının sona erdiğini iddia etti.

728×90 muhabbit - Blockchain.com CEO'su: Londra Artık FinTech Merkezi Değil!300x250 muhabbit - Blockchain.com CEO'su: Londra Artık FinTech Merkezi Değil!

Londra’daki Token2049 konferansında konuşan Smith, Blockchain.com’un bir risk sermayesi yatırımcısı olarak Brexit’in ardından Avrupa’da daha fazla kripto para girişimi kurduğunu söyledi.

Smith’e göre bunun temel nedeni, şirketlerin İngiltere düzenleyicileri tarafından sunulan lisans hizmetlerini Avrupa’nın diğer bölgelerine “sunmak için” kullanmalarının artık mümkün olmamasıdır. Ayrıca bu sorunu çözmek için Blockchain.com’un Almanya’da bir ofis açtığını da belirtti.

Londra’nın bir fintech merkezi olduğu fikri ilk olarak George Osborne’un şansölye olarak görev yaptığı dönemde ortaya çıktı. Hatta Londra’nın en büyük fintech kredi kuruluşları ve dev bankaları onun döneminde ortaya çıktı. Şimdilerde ise bu durumun değiştiği Peter Smith tarafından dile getiriliyor.

Blockchain.com Büyümeye Devam Ediyor

Blockchain.com’un, Blockchain Ventures, Blockdaemon, BCB Group ve Figure dahil olmak üzere yaklaşık 35 kripto para girişimine yatırım yaptığı biliniyor.

Blockchain.com ayrıca, sadece 2021 yılında düzenlenen iki yatırım turunda 420 milyon dolar topladı ve bunlardan en sonuncusu şirketi 5,2 milyar dolar değerine ulaştırdı.

Son olarak Smith paneldeki açıklamasında, firmanın bölgede 2 milyar dolarlık borç finansmanı sağladığını da belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Bence bu bizi Avrupa’nın en çok finanse edilen girişimcilerden biri yapıyor.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar