Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65205.92
1.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3132.6
2.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.11
5.67%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $569.6
1.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FCA, İngiltere’yi Fintech Merkezi Yapmaya Kararlı!

FCA, ülkeyi fintech merkezi yapmak için 5 aşamalı plan yayımladı.

Clock
Paylaş
FCA, İngiltere’yi Fintech Merkezi Yapmaya Kararlı!

İngiltere Finansal Yönetim Kurumu (FCA) ülkenin bir fintech güç merkezi olarak konumunu sağlamlaştırmayı amaçlayan çok sayıda açık kılavuz içeren bir rapor yayımladı.

728×90 muhabbit - FCA, İngiltere'yi Fintech Merkezi Yapmaya Kararlı!300x250 muhabbit - FCA, İngiltere'yi Fintech Merkezi Yapmaya Kararlı!

Raporda İngiltere fintech firmalarına yapılan yatırımların 2020 yılında 4,1 milyar doları bulduğu ve bunun beş Avrupa ülkesinin toplamından daha fazla olduğu bildirildi. Bunun yanında 2019 yılında İngiliz fintech firmaları tarafından 95 milyar dolardan fazla para harcandığı ve küresel pazar payının %10’u ile İngiltere’nin, fintech’in benimsenmesi ve ticareti alanında listenin önündeki yerini koruduğu belirtiliyor.

Bu kapsamda 2020 yılı için İngiltere bütçesinin açıklanması üzerine Maliye Bakanı Rishi Sunak, ülkenin fintech sektörünün bağımsız bir incelemesini yapmak üzere Ron Kalifa’yı görevlendirdi. 

Yeni görevi hakkında konuşan Kalifa, İngiltere’nin fintech’in gidişatının bir fırsat ve risk arasında kırılma noktasında olduğunu ve her ne kadar  ülkenin konumunun iyi olsa bile geleceğinin kesin olmadığını açıkladı.

İngiltere’nin mevcut fintech hakimiyetine yönelik üç ana tehdidin COVID-19, Brexit ve denizaşırı rekabet olduğu belirtiliyor. Raporda ayrıca, İngiltere’nin önümüzdeki yıllarda fintech’e daha elverişli bir ortam yaratabileceği beş temel yol öneriliyor. Bunların ise Politika ve Düzenleme, Beceriler, Yatırım, Uluslararası Rapor ve Ulusal bağlantı başlıklarından oluştuğu açıklandı.

Rapor, amacın ülkenin diğer bölgelerini ihmal etmek değil, mevcut fintech merkezlerinin tam potansiyeline ulaşmasını sağlamak olduğunu belirtiyor.

Londra merkezli fintech firması Revolut’un kurucu ortağı ve CEO’su Nik Storonsky, Kalifa tarafından yapılacak incelemenin İngiltere’nin dünyanın en iyi fintech destinasyonları arasındaki yerini korumasını sağlamak için bir yol sağlayabileceğini söyledi. Storonsky ayrıca şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“İngiltere’nin bir fintech işini başlatmak ve büyütmek için ilk seçenek olarak konumunu koruması ve güçlendirmesi çok önemlidir. Kalifa Review ve Hükümetin İngiltere’nin yenilik ve büyümede bir dünya lideri olarak kalmasını sağlama taahhüdünü memnuniyetle karşılıyorum.”

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar