Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63466.92
2.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3056.08
6.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.2
16.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $547.7
4.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere COVID-19 Aşı Sürecini Blockchain İle İzleyecek!

COVID-19 aşı malzemelerinin tedarik ve saklanma süreci blockchain ile takip edilecek.

Clock
Paylaş
İngiltere COVID-19 Aşı Sürecini Blockchain İle İzleyecek!

İngiltere merkezli dijital varlık izleme sağlayıcısı Everyware, halka açık dağıtılmış defter teknolojisi olan Hedera Hashgraph kullanarak COVID-19 aşı depolamasını ülkenin Ulusal Sağlık Hizmetine entegre ederek yeni bir sistem oluşturacak.

Bilindiği üzere halihazırda uygulanmakta olan COVID-19 aşılarının birçoğu, etkili kalabilmek için ultra soğuk saklama koşulları gerektirmektedir. Bu durum da dünya çapında kamu ve özel sağlık hizmetleri için önemli bir zorluk oluşturmaktadır. 

728×90 muhabbit - İngiltere COVID-19 Aşı Sürecini Blockchain İle İzleyecek!300x250 muhabbit - İngiltere COVID-19 Aşı Sürecini Blockchain İle İzleyecek!

Bu kapsamda COVID-19 aşı sürecinin İngiltere’deki dağıtım sürecindeki katılımcılar tarafından güvenli ve şeffaf bir şekilde izlenebilmesini sağlamak isteyen Everyware, güvenli, dağıtılmış bir güven katmanı olarak Hedera Consensus Hizmetini kullanarak varlık izleme yazılımı ile birkaç tesis oluşturacak.  

Kullanılacak olan Hedera temel katmanı, temel olarak aşı tedarik zinciri boyunca doğrulanabilir bir zaman damgası ve olay sıralaması sağlayarak sağlık bakım tesislerinin, ilaç sağlayıcıları, merkezi depolama tesisleri ve nakliye şirketleri gibi aşı dağıtım zincirinde yer alan diğer katılımcılarla verileri güvenli bir şekilde paylaşmasına olanak sağlamaktadır. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Everyware temsilcisi şu ifadelere yer verdi:

“Bugüne kadar, ilaç şirketleri gibi diğer katılımcılarla mevcut NHS kanalları aracılığıyla iletişim için gerekli çalışmalar yapıldı. Üçüncü şahısları aşı izleme sistemine dahil etmek, belirli bir varlık kümesine ilgi duyan kullanıcılar ve gruplar için hesaplar oluşturmak kadar önemlidir.” 

Temsilci ayrıca bu sistemin geniş bir kullanımdan önce ülkedeki belirlenen bazı bölgelerde test edilmeye başlandığını belirtti.

Halihazırda Everyware’in soğutulmuş ve oda sıcaklığında ilaçların izlenmesinden başlayarak birkaç yıldır NHS vakfı ile birlikte çalıştığını belirten temsilci, kan buzdolapları, dondurucular ve ısıtıcılar gibi varlıkların, Everyware’in İngiltere’de yürütmekte olduğu faaliyetler olduğunu da dile getirdi. Yeni sistem ile çeşitli tesislerde ilaç israfını azaltmak için gerekli tüm çalışmaların yapıldığı da açıklandı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar