BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Hindistan, COVID-19 Aşılarını Blockchain ile İzleyecek

Aşılar, blockchain ile takip edilecek!

Yayın:

-

covid-19

Güney Hindistan’da bulunan Telegana eyalet yönetimi, COVID-19 aşılarını, istiflemeye ve kara borsaya yönelik girişimlerin önüne blockchain teknolojisi ile geçmeyi planlıyor.

Blockchain tabanlı Vaccine Legder’ı yayınlayan Telegana IT Departmanı’nın, önceki müşterileri arasında, aşı dağıtmak ve çocuklara gelişimsel ve insani yardım sağlamak ile görevli UNICEF’te bulunuyor. T-Hub girişimi olan StaTwig tarafından geliştirilen Vaccine Ledger, Telegana eyaletinde yakın zamanda hayatına başlayacak.

Vaccine Ledger, bir aşının her bir dozunu üreticiden tüketiciye takip etmek için blockchain teknolojisini kullanan denenmiş ve test edilmiş bir çözümdür. Bununla beraber StaTwig’e, Vaccine Ledger kullanarak COVID-19 ilaçlarının izini sürmesi için yeşil ışık yakıldı.

StaTwig kurucusu Siddhartha Chakravarthy konu hakkında şunları söyledi:

Şu andan itibaren StaTwig, aşılar geliştirilirken Remdesivir gibi COVID-19 ilaçlarının tedariğini izlemek için bir pilot uygulamaya başlayacak.

Aşıları Dijital Kimlikle İlişkilendirme

Her aşı dozunun dijital kimlik görevi görecek bir seri numarasının yanı sıra, farklı tedarik seviyelerinde taranacak bir QR kodu olmak zorunda.

Chakravarthy sözlerine şöyle devam etti:

Her aşı dozunun, dijital bir kimlik işlevi görecek bir seri numarası vardır. Aşının etiketinde, çeşitli tedarik noktalarında taranacak bir QR kodu olacaktır. Hem mobil hem de internette bulunan bu taramalar sayesinde aşıyı takip edebileceğiz.

Farklı tedarik noktalarındaki tüm işlemlerin, Vaccine Ledger üzerinde saklanacakları için güvenli olması beklenmekte.

Kaçak İlaçla Mücadele

Chakravarthy, blockchain çözümünün sahte veya kaçak ilaçları nasıl tespit edebileceği sorulduğunda, ilaçların genellikle iade edildiklerinde karaborsada satıldığını söyledi. Bu nedenle, gerçek ürünleri belirlemede basit bir QR kodu taraması işe yarayacaktır.

Chakravarthy, şöyle devam etti:

Ters tedarik zinciri bazen o kadar basit olmayabiliyor. Pek çok şey ters gidebilir. Ürünler çalınabilir veya farklı şekillerde satılabilir. Çözümümüzle, söz konusu ürünü uygulayan bir doktor veya hemşire bile QR kodunu tarayabilir ve ürünlerin orijinal olduğunu kontrol edebilir.

Dünya, COVID-19 salgınıyla boğuşurken, blockchain teknolojisi çözümler sunmaya devam ediyor. Örneğin, Nisan ayında en az 100 İspanyol araştırmacı, bu virüsün evrimini görebilmek için, yapay zeka ve blockchain tabanlı bir uygulama için bir araya geldi.

Daha fazla blockchain ile ilgili haberlerimiz için: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Pompliano Servetinin %80’inin Bitcoin Olduğunu Açıkladı!

Anthony Pompliano, Bitcoin’e güveniyor!

Yayın:

-

Anthony Pompliano

Bir Bitcoin sever olan Pompliano, ticaret yatırımlardan kripto para birimlerine kadar finans alanındaki her şeyi tartıştığı kendi podcast şovu “The Pomp”un sunuculuğunu üstleniyor. Gösterisinin özel bir bölümünde, Pompliano dinleyicilerinin sorularını yanıtladı ve yakın zamanda varlıklarının %80’ini Bitcoin’e dönüştürdüğünü açıkladı.

Pompliano’nun servetinin geri kalanı, nakit, emlak ve yeni kurulan şirketler gibi diğer varlıklar üzerinde bulunuyor. Buna ek olarak, risk sermayesi şirketlerinin çoğu kripto paralar ile ilgili olduğundan, Pompliano’nun Bitcoin servetinin, toplam servetinin %80’inden fazla olabileceğine dair düşünceler var.

Özel podcast bölümüne göre Pompliano, 2019 senesinde Kevin O’Leary’nin tavsiyesine uymadı. O’Leary’ye göre, yatırım yapmak, kişinin tüm servetini Bitcoin’e aktarmak anlamına gelmiyor.

Pompliano bu düşünceyi reddetmek ile kalmadı, aynı zamanda Bitcoin varlıklarını artırdığını da söyledi. Yatırımcı, daha önce servetinin yarısını BTC’de tutarken, bu miktarı %80’e çıkardı. Pek çok piyasa uzmanına göre, Bitcoin önümüzdeki yıllarda değer kazanacak ve Pompliano, Bitcoin’den kar ettiğini birçok durumda açıkça gösterdi. Ünlü yatırımcı, geleneksel güvenli liman varlığı altın ile karşılaştırıldığında Bitcoin’in neden yükseliş için hazır olduğunu açıkladı ve şunları söyledi:

Altın, sağlam para ilkelerinin analog uygulamasıdır ve Bitcoin, sağlam para ilkelerinin dijital uygulamasıdır. Altın, son 20 yılda inanılmaz işler yaptı, ancak tarih, bir şeyin dijital versiyonunun daha büyük, daha iyi ve daha popüler olabileceğini gösteriyor.

Pompliano, Jim Cramer’ı İkna Etmiş!

Pompliano, Bitcoin konusunda benimseme belirtileri gösteren tek kişi değil. Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı, aynı zamanda CNBC’den Jim Cramer’ı ana akım kripto birimine dahil etmeyi başardı.

“Mad Money” programının sunucusu ve hevesli bir yatırımcı olan Cramer, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. İddialara göre Pompliano, Cramer’ı bu kararında etkilemiş. Deneyimli yatırımcı, daha önce ekonomik enflasyon sırasında fon sağlamanın en iyi yolunun altın, sanat ve emlak gibi varlıklardan geçtiğini söylüyordu. Ancak o zamandan bu zamana değişimler oldu ve bu yatırımların arasında kripto paralar da var.

Bakalım Pompliano’nun bu tür söylemleri, ünlü yatırımcıların ilgisini çekecek mi?

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Elrond eGold Artık Trust Wallet’ta!

Elrond eGold, Trust Wallet’ta!

Yayın:

-

egold

Elrond Network’ün yerel tokenı eGold, Binance’in 5 milyon kullanıcısı olan Trust Wallet’ta kullanıcılara sunuldu!

Gelişmeyi Twitter hesaplarından duyuran Elrond Network ve eGold 5 milyon kullanıcı kitlesine erişebileceği için memnun görünüyor.

Bildiğiniz üzere Trust Wallet, Binance’in sahip olduğu popüler bir kripto cüzdanı. Elrond, paylaştığı blog yazısında bu entegrasyonun kendileri için bir kilometre taşı olduğunu söylüyor.

Bunun dışında, Elrond Twitter hesabından, bir ödül havuzu oluşturduklarını duyurdu. Bu adrese, Twitter hesabınızı ve Trust Wallet hesabınızı bağlarsanız, 30.000 $’lık ödül havuzundan yararlanabilirsiniz.

Elrond ve eGold Nedir?

Elrond, veri hacimleri ve ölçekleme hızında 1000 kat iyileştirme sağlamak amacı ile tasarlanan bir blockchain projesidir. Elrond’u rakiplerinden ayıran iki ana özelliği var. Yeni bir uyarlanabilir durum paylaşma mekanizması ve güvenli fikir birliği mekanizması ile doğrusal ölçeklenebilirliği sağlayan Proof of Stake algoritması. Bu şekilde, Elrond, 6 saniyelik süreler içinde 15.000’e kadar işlemi onaylayabiliyor. eGold ise, bu protokolün çalışmasına yardımcı olan, ağın yerel tokeni olarak görev almaktadır.

Trust Wallet Hakkında

Trust Wallet, 5 milyonda fazla kullanıcıya sahip olan bir mobil cüzdandır. Uygulama, iOS ve Android cihazlarda mevcuttur. Ayrıca uygulama üzerinden kripto birimi satın alabilir, saklayabilir, fiyatları görüntüleyebilir ve ticaretini yapabilirsiniz.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.