Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63459.88
5.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3061.6
3.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.7
5.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.3
5.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Blockchain Sektörü İngiltere’de Çok Kazandırıyor

Verilere bakılırsa, İngilizler blockchain teknolojisiyle ilgileniyor.

Clock
Paylaş
Blockchain Sektörü İngiltere’de Çok Kazandırıyor

Yapılan araştırmalara göre, blockchain ile alakalı işler, Birleşik Krallık‘ta çok kazandırıyor.

Capital on Tap‘in paylaştığı verilere göre, Birleşik Krallık’ta, teknoloji sektörü içinde en yüksek maaşları sunan alan blockchain. İngiltere merkezli firmaya göre, blockchain alanında çalışanlarının yaklaşık olarak kazancı, yıllık 75.000 GBP. Ayrıca ülkenin, blockchain endüstrisinde tam olarak 544 çalışanı olduğu paylaşıldı. Ayrıca çalışmada, blockchain teknolojisinin gelişim hızından ve sanal gerçeklikten, 3B baskıya kadar tüm endüstrilere destek veren bir güç haline geldiği vurgulandı.

728×90 muhabbit - Blockchain Sektörü İngiltere'de Çok Kazandırıyor300x250 muhabbit - Blockchain Sektörü İngiltere'de Çok Kazandırıyor

ABD Hala Sektörde Lider

Raporda, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu hızlı gelişen teknoloji alanında, hala en çok işletme sahibi olan ülke konumunda olduğu paylaşıldı. ABD’den sonra Hindistan 2. İngiltere ise 3. en çok işletme sahibi olan ülke konumunda.

Capital on Tap’a göre, IOT, arttırılmış gerçeklik ve online eğitim’de ilerlemeler, geleneksel eğitim sistemini değiştirdi ve okulların, öğrenciyle olan etkileşimi bambaşka bir hale geldi. Bununla beraber, eğitim sektörü, İngiltere’de en çok tercih edilen 8. iş dalı olarak kayıtlara geçti.

Capital on Tap raporda ayrıca şunlardan bahsetti;

Bu, çok hızlı gelişen teknoloji, hem profesyonel hayatımızda hem de kişisel hayatımızda çalışma şeklimizi çok ciddi bir şekilde değiştirebilecek potansiyele sahip. Eski alışkanlıkların ve sistemlerin, bu teknolojinin kullanıldığı alanlarda yeri yok. Bu teknoloji, doğrulama, verimlilik ve sağladığı kolaylık dolayısıyla çok üstün bir konumda. Bu teknoloji, işletmelere daha önce hiç görülmemiş bir şekilde verimlilik kazandıracak ve bu harika bir fırsat.

Ayrıca yapılan bir başka çalışmaya göre, Çin’de blockchain alanındaki maaşlar geçtiğimiz yıla göre %37 azalmış durumda. Buna rağmen, Canadian Digital Chamber of Commerce’in yaptığı açıklamaya göre, an itibariyle Kanada’da en çok para kazandıran iş alanı blockchain.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar