Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66171.61
0.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3561.77
4.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.11
1.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607
1.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Blockchain Tabanlı COVID-19 Aşı Pasaportu ABD’de Faaliyete Başlıyor!

Uygulama ilk olarak New York’ta kullanılmaya başlayacak.

Clock
Paylaş
Blockchain Tabanlı COVID-19 Aşı Pasaportu ABD’de Faaliyete Başlıyor!

New York Valisi Andrew Cuomo, şehrin blockchain destekli ‘Excelsior Pass’ isimli COVID-19 aşı pasaportunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Açıklamaya göre Excelsior Pass, 2 Nisan 2021 tarihinden itibaren eyalette kullanılmaya başlayacak.

728×90 muhabbit - Blockchain Tabanlı COVID-19 Aşı Pasaportu ABD’de Faaliyete Başlıyor!300x250 muhabbit - Blockchain Tabanlı COVID-19 Aşı Pasaportu ABD’de Faaliyete Başlıyor!

Excelsior Pass, IBM’in blockchain tabanlı Dijital Sağlık Geçişi sistemi temel alınarak oluşturulmuş ücretsiz, gönüllü bir platformdur. Excelsior Pass’in, kişinin tıbbi veya kişisel bilgilerini ifşa etmeden COVID-19 test sonuçları ve aşılama kayıtları dahil olmak üzere sağlık kimlik bilgilerinin güvenli bir şekilde doğrulanmasını sağlamak için tasarlandığı belirtiliyor.

Pasaportun, daha önce oluşturulan mobil biniş kartına benzer şekilde hareket edeceği belirtiliyor. Kullanıcılar, Excelsior Pass Cüzdan uygulamasını kullanarak sağlık kartlarını yazdırabilecek veya cep telefonlarında saklayabilecekler. Kişiler aşı kartı sorgulaması yapılan her yerde kullanmak üzere, negatif test sonuçlarını veya aşılama kanıtını doğrulamak için oluşturulan, taranabilecek benzersiz, güvenli bir QR kodunu kullanabilecek.

Ner York Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu ilk lansmanın bir parçası olarak, New Yorklular, artık önemli stadyumlara ve arenalara, düğün resepsiyonlarına veya yiyecek içecek gibi diğer sosyal etkinliklere giriş hakkı kazanmak için COVID-19 aşılarını veya negatif test sonuçlarını ispat etmek üzere Excelsior Pass’ı kullanmayı seçebilirler.”

Faaliyete geçecek olan bu uygulama ile New York, ABD’de COVID-19 pasaportu tanıtan ilk eyalet olacak. IBM’in Genel Müdürü Steve LaFleche, yaptığı açıklama ile devletin, ülkenin geri kalanı için yeni, teknoloji odaklı yaklaşımlar ile halk sağlığını korumaya yardımcı olabileceğini gösterdiğini belirtti.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar