Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68172.19
-2.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3811.2
2.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.41
-3.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.4
-3.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

BlockFi, İflas Bayrağını Çekti!

FTX faciasından sonra önemli şirketler domino taşı etkisiyle etkilenmeye devam ediyor. BlockFi tarafından gelen haberler endişe verici.

Clock
Paylaş
BlockFi, İflas Bayrağını Çekti!

Sam Bankman-Fried’e ait kripto para imparatorluğunun çöküşünden sonra artçı sarsıntılar gelmeye devam ediyor. Alınan son habere göre, dev şirketlerden BlockFi iflas başvurusunda bulundu.

İlginizi çekebilir: FTX’in Eski CEO’su Sam Bankman Fried Kimdir?

728×90 muhabbit - BlockFi, İflas Bayrağını Çekti!300x250 muhabbit - BlockFi, İflas Bayrağını Çekti!
sbf ftx 1 1200x600 - BlockFi, İflas Bayrağını Çekti!

BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu

Bugün (28.11.2022) Decrypt tarafından edinilen bilgilere göre BlockFi’ın, Chapter 11 (iflas) başvurusunda bulunduğu belirtildi.

Kripto para borç alma-verme platformu BlockFi’ın, alınan iflas haberinin yanında önemli miktarda personelini de işten çıkardığı iddia ediliyor.

BlockFi platformu; kullanıcıların ellerinde bulundurdukları kripto paraları deposit etmesi ile getiri elde edebilecekleri bir platform.

Platform ilk olarak, FTX’in iflas başvurusu ile aynı gün olan 11 Kasım 2022’de bir süreliğine withdraw (çekim) işlemlerini durdurmuştu. Ardından ise Twitter üzerinden şu paylaşımı yapmıştı:

Biz de dünyanın geri kalanı gibi, bu kötü haberi Twitter üzerinden öğrendik. FTX ve Alameda ile ilgili haberlerden dolayı şok ve dehşet içerisindeyiz.

Bu paylaşımdan yaklaşık bir hafta sonra, şirket içerisinden alınan bilgilere göre BlockFi’ın iflas başvurusu yapmayı planladığı duyulmuştu.

İlginizi çekebilir: Para Çekme İşlemlerini Duraklatan BlockFi’ın, İflas Başvurusuna Hazırlandığı İddia Ediliyor!

Borçlu ve Borç Listesi Kabarık

BlockFi’ın iflas başvuru dilekçesinde; 100 binden fazla alacaklısı ve 1 milyar ile 10 milyar dolar arasında borcu bulunduğu belirtiliyor.

Dilekçede büyük alacaklılara da yer verilmiş. Alacaklıların en büyüğü yaklaşık 729 milyon dolar değerinde alacağı olan Ankura Trust Company. Diğer bir firma ise FTX US ve ödenmesi gereken miktar 275 milyon dolar. Üçüncü sırada SEC geliyor ve BlockFi’ın SEC’ye borcu 30 milyon dolar.

Bu haber olası gelişmelere göre güncellenecektir.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar