Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51794.08
2.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3025.38
3.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.83
3.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.8
1.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bored Ape Yacht Club, Ukrayna’yı Desteklemek için 1 Milyon Dolarlık ETH Bağışladı!

Bored Ape Yacht Club (BAYC), bağış olarak 1 milyon dolarlık ETH gönderdi.

Clock
Paylaş
Bored Ape Yacht Club, Ukrayna’yı Desteklemek için 1 Milyon Dolarlık ETH Bağışladı!

Bored Ape Yacht Club Twitter üzerinden bir duyuru gerçekleştirdi. Duyuruya göre NFT koleksiyonu BAYC Ukrayna’ya kripto para birimi ile bağış yaptı.

BAYC TWITTER

Ukrayna Rusya savaşı devam ederken birçok kişi ve kuruluş Ukrayna’ya yardım etmek için kripto paralarla bağış yaptı. Bored Ape Yacht Club (BAYC) Ukrayna’na büyük miktarda yardım eden kuruluşlardan biri oldu.

Bored Ape Yacht Club (BAYC), bağış olarak 1 milyon dolarlık ETH gönderdi. 9 Mart 2022 tarihinde BAYC adresinden Ukrayna kripto para bağış adresine 389 ETH gönderildi.

Ukrayna Bağışları 60 Milyon Doları Aştı!

Ukrayna’nın bağış almak için kullandığı Ethereum adresinin şu anda mevcut fiyatlarla yaklaşık 7,5 milyon dolar değerinde 2,759 adet ETH cüzdanda duruyor. Bir veya iki gün öncesine ait hala bekleyen işlemler var. Bunun sebebi ise insanların işlem ücretlerini çok düşük ayarlamış olduğundan olabilir.

Ancak kripto para bağışlarındaki toplam miktarın bundan çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Blockchain veri şirketi Elliptic, 24 Şubat’ta Rus işgalinin başlamasından bu yana Ukrayna’ya gönderilen toplam bağışları takip ediyor.

Ukrayna’ya Yapılan Bağışlar

8 Mart 2022 itibariyle, kripto paralarla alınan bağışların toplam değeri 60,5 milyon dolara ulaştı. Grafiğe baktığımızda Ukrayna savaşı başladıktan sonra bağışlar yavaş yavaş azalırken 28 Şubat tarihinden sonra Ukrayna hükümetinin farklı cüzdan adresleri paylaşmasıyla birlikte birçok insan Ukrayna’ya bağış yapabildi.

Elliptic, kripto paralarla toplanan bağışlara göz atıldığında Ethereum’un Bitcoin’den daha çok tercih edildiğini bildirdi. Yapılan kripto para bağışlarının %33,7’si ETH ile yapılırken, %31,2’si BTC ve %14,5’i DOT ile yapıldı. Stablecoinler ise yapılan kripto para bağışlarının %17’sini oluşturuyor.

Veri siteleri bağışlarla alakalı farklı iddialarda bulunabiliyor. Flipside Crypto, ETH ve USDT cüzdanına gelen bağışların ayrıntılarını gösteren bir pano oluşturdu. Şu anda her iki varlığın toplamında 25 milyon dolarlık para toplandığını gösteriyor.

Savaş Tahvilleri

8 Mart Bloomberg raporuna göre Ukrayna, ülkesinin savunmasını desteklemek ve fon toplamak için kripto para savaş tahvillerinden yararlanabilir. Geçen hafta hükümet, %11 getiri ve bir yıl vadeli bir savaş tahvili için 277 milyon dolar topladı.

Savaş tahvilleri, savaş zamanlarında askeri operasyonları ve diğer harcamaları finanse etmek için hükümet tarafından ihraç edilen borç senetleridir. Ayrıca parayı dolaşımdan kaldırarak enflasyonu kontrol etmek için de kullanılabilirler.

Bored Ape Yacht Club Nedir?

Yuga Labs tarafından tasarlanan Bored Ape Yacht Club, Ethereum blok zincirinde 10.000 adet NFT’den oluşan bir koleksiyondur. Bored Ape NFT’si satın alan kullanıcılar, rastgele tasarlanmış özelliklere ve aksesuarlara sahip, ilgisiz olarak görünen bir maymun resmine ya da NFT’sine sahiptir.

Birçok ünlü BAYC koleksiyonundan bir NFT satın almıştır. Ünlü isimler arasında; Eminem, Justin Bieber, Steve Aoki ve Stephen Curry gibi isimler bulunuyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar