Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56960.66
10.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3262.13
5.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.27
4.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.5
0.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Borsa Token’ları Uçuyor! Bitcoin’in Yükselişi Unutuldu Mu?

Bitcoin 2020 yılına güzel bir başlangıç yapmış durumda. Fakat son günlerde yükselişe geçen borsa tokenleri, Bitcoin’in yükselişini unutturmuş gibi.

Clock
Paylaş
Borsa Token’ları Uçuyor! Bitcoin’in Yükselişi Unutuldu Mu?

Borsa Token’leri uçuyor. Bitcoin 2020 yılına güzel bir başlangıç yapmış durumda. Fakat son günlerde yükselişe geçen borsa tokenleri, Bitcoin’in yükselişini unutturmuş gibi.

Binance’in liderliği ile birlikte diğer önde gelen borsalar da kendi tokenlerini çıkarmışlardı. Bu borsalara Huobi, OKEx ve geç de olsa bu işe giren Bitfinex örnek gösterilebilir. Tokenler, borsalarda daha düşük komisyon oranlarından yararlanmak adına yatırımcılara önerilmiş ve alımları teşvik edilmişti. Tabi borsa tokenlerinin şu anda geldikleri konum ile sadece komisyon indirimi için kullanılmıyor. Binance Coin’in (BNB) geçtiğimiz yıl gösterdiği yükseliş tüm yatırımcıları etkilemişti. Yükselişleri tetiklemek adına borsalar geri alım ve token yakma kampanyaları düzenlemişti.

Binance BannerBinance Banner

2020 Borsa Tokenleri İçin Daha Mı Parlak

2020 yılında da borsa tokenlerini büyük yükselişler bekliyor gibi görünüyor. OKEx Tokeni OKB, 2020 yılına $2.70 seviyelerinde giriş yapmıştı. Fakat yaşadığı sert yükselişle beraber şu sıralarda $5.40 seviyelerinden işlem görüyor. Bir noktada OKB Tokeni’nin yükselişinin arkasında yakılan 700 milyon tokenin etkisi var denilebilir. Aynı zamanda OKEx’in yaptığı duyuruyla birlikte OKB’nin kendi blockchain platformunun duyurulması ve Merkezsiz Borsa Platformu’nun (OKExDex) hayata geçecek olmasının da büyük etkisi olduğu söylenebilir.

CryptoCompare’in karşılaştırmasına göre borsa tokenleri Son 30 günde Bitcoin’den daha iyi performans göstermiş durumda.

94% yükselişle liderliği elinde tutan OKB, 64% yükselişle Binance Coin (BNB) tarafından takip ediliyor. Yıla $14 seviyelerinde giriş yapan BNB şu sıralar $24 seviyelerinde seyretmekte. Huobi Token (HT) ise, son 30 günde 48% yükseliş göstermiş durumda. Son olarak ise yıla $0.84 seviyelerinde girişi yapan Bitfinex Tokeni Leo (LEO), 20%’lik bir yükseliş yakalayarak şu sıralar $1.04 seviyelerinden alıcı bulmakta. $2 seviyelerindeki tüm zamanlarının en yüksek seviyelerine ulaşan Leo, sonrasında büyük bir düşüş yaşamıştı. Bu noktadan bakıldığında borsa tokenlerinin birlikte hareket ettiğini düşünenlerin sayısı hiç de az değil. Hatta bu sekilde düşünenler için FTX platformunda Borsa Tokenleri için bir kontrat bile bulunuyor. 2020 yılında borsa tokenlerinden beklentisi yüksek olan yatırımcıların bu beklentileri gerçek olacak mı hep birlikte göreceğiz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar