Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68672.01
1.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3871.5
0.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.22
0.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.9
0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Borsalardaki Bitcoin Miktarı Düşmeye Başlıyor!

Borsalarda tutulan Bitcoin’lerde % 2’lik bir düşüş görülüyor.

Clock
Paylaş
Borsalardaki Bitcoin Miktarı  Düşmeye Başlıyor!

Veri analizi web sitesi Glassnode’dan alınan verilere göre, borsalardaki toplam Bitcoin sayısı 2021 yılının başından bu yana kademeli olarak düşmeye başladı.

728×90 muhabbit - Borsalardaki Bitcoin Miktarı  Düşmeye Başlıyor!300x250 muhabbit - Borsalardaki Bitcoin Miktarı  Düşmeye Başlıyor!

Borsalarda ne kadar Bitcoin tutulduğunu ile ilgili bilgiler yatırımcılara Bitcoin piyasasının mevcut durumu hakkında çok şey söyleyebilir ve Bitcoin yatırımcılarının yatırımları hakkında ne düşündüğüne dair fikir elde etmemize yardımcı olabilir. Borsalardan toplu Bitcoin çıkışları yatırımcıların kısa vadeli kazançlar için ticaret yapmak yerine varlıklarını uzun vadede sakladıkları anlamına gelmektedir. 

Ünlü Bitcoin analisti Jason Deane konu ile ilgili oalrak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Veriler, yüksek talep gören ve tüccarların güvenine sahip gibi görünen bir varlığı açıkça gösteriyor ve bu da yeni satın alınan Bitcoin’in yeniden satışının kısa vadede masada olmadığını gösteriyor.”

23 Şubat- 2 Mart 2021 tarihleri arasında, borsalarda tutulan Bitcoin’lerde % 2’lik bir düşüş görülüyor. Bu da, borsalardan çıkarılan 52.900 Bitcoin’e (2.7 milyar $) karşılık geliyor. Daha fazla Bitcoin’in borsalardan uzun vadeli depolamaya çekilmesi bir yıldır süren düşüş eğilimini sürdürüyor. 

Şu anda borsalarda 2.3 milyon Bitcoin bulunuyor. Bu miktar Bitcoin’in yaklaşık 7.400 dolar değerinde olduğu Temmuz 2018’den bu yana görülen en düşük miktar olarak göze çarpıyor. 

Deane bu durumun ise Bitcoin’in borsalardan sürekli olarak çekilmesinin ‘al ve tut‘un yatırımcılar arasında yaygın bir duygu olduğunu gösterdiğini dile getiriyor.

Glassnode verilerine göre, borsalarda tutulan Bitcoin genel olarak Ağustos 2014 ile Mart 2020’ye kadar artış gösteriyordu. Ancak Mart 2020’de bu tarihsel eğilim yön değiştirdi ve Bitcoin o zamandan beri çoğunlukla borsalardan çıkmaya başladı. Bunun bir kısmı, COVID-19 salgınının ardından Bitcoin’in artan popülaritesine bağlanabilir. Bununla birlikte, son 12 ay boyunca, MicroStrategy, Square ve Tesla gibi birçok büyük kurumların, çevrimdışı depolamada tutmak için büyük miktarlarda Bitcoin satın almasın bu duruma neden olduğu da düşünülüyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar