Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59071.84
4.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3342
2.90%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.11
1.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $413.7
3.89%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Brezilya, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Bir Yasa Tasarısı Onayladı!

Ülkedeki Bitcoin ve kripto para faaliyetlerini kabul etmek ve düzenlemek için gerekli yasa tasarısının onaylandığı duyuruldu.

Clock
Paylaş
Brezilya, Kripto Paralar İle İlgili Yeni Bir Yasa Tasarısı Onayladı!

Brezilya Senatosu Ekonomik İşler Komitesi (CAE) tarafından yapılan bir açıklamada, ülkedeki Bitcoin ve kripto para faaliyetlerini kabul etmek ve düzenlemek için gerekli yasa tasarısının onaylandığı duyuruldu.

Binance BannerBinance Banner

Bilindiği üzere onaylanan bu yasa tasarısı, 2019 yılında Senatör Flavio Arns tarafından hazırlanmış olup, merkez bankası, menkul kıymetler borsası komisyonu (CVM) ve federal vergi dairesi (RFB) ile ortaklaşa ele alınmıştı.

Şimdi ise hazırlanan bu yasa tasarısının oy birliğiyle onaylaması, kripto paraların ülkedeki geleceği için ilk adımı temsil ediyor. Tasarıdaki ana temanın, Bitcoin’in finansal işlemlerde ve bir yatırım varlığı olarak günlük kullanımı için temel kuralların oluşturulması olduğu belirtiliyor.

Bunun yanında tasarı, Bitcoin madenciliği endüstrisi için vergi teşviklerinin sağlanmasını da içeriyor.

Bu kapsamda Bitcoin ve kripto para biriminin madenciliği için donanım ve yazılım alan ticari kuruluşlar, bazı vergilerinden muaf tutulacak. 

Burada önemli olan nokta ise yalnızca yenilenebilir enerji kaynakları kullanan ve karbon nötr olan işletmelerin bu vergi teşviklerinden yararlanabilmesi olacak.

Tasarı Kripto Para Alanını Gruplara Ayırıyor

Tasarı, Kripto paraları farklı kategorilerde tanımlıyor. Bu tanımlamalar; üçüncü bir taraf adına kripto para birimi ticareti, transferi, saklama, idare veya satış sağlayanlar olarak sıralanıyor.

Böylece, Brezilya’da Bitcoin hizmet sağlayıcılarının kurulması, işleyişi ve düzenlenmesi amaçlanıyor. Tasarı içinde kripto para birimi hizmet sağlayıcıları olarak tanımlanan grubun, yalnızca hükümet tarafından yetkilendirildikten sonra faaliyet gösterebileceği belirtiliyor.

Brezilya
Brezilya dijital göçmenlere kucak açıyor.

Taslağın raportörü Senatör Iraja Abreu yakın zaman önce Bloomberg’e yaptığı açıklamada, CVM’nin yalnızca dijital varlıkların finansal piyasalarda sermaye artırmak için kullanıldığı durumları ele alması gerektiğini söyledi.

Tasarının, bazı işlemlerden geçtikten sonra mecliste onaya sunulacağı ve Başkan Jair Bolsonaro’nun yasayı imzalaması için hazır hale getirileceği belirtildi.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar