Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66136.92
2.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3229.24
4.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.04
5.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $574.5
1.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Brezilya Merkez Bankası, CBDC Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Banka, CBDC geliştirme arayışında ilerlemek için dokuz proje seçtiğini açıkladı. 

Clock
Paylaş
Brezilya Merkez Bankası, CBDC Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Brezilya Merkez Bankası yakın zaman önce yaptığı açıklama ile merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirme arayışında ilerlemek için dokuz proje seçtiğini açıkladı. 

Yapılan açıklamada, projelerin banka tarafından ortak yönetilen bir inovasyon laboratuvarı aracılığıyla ilerleyeceği belirtildi. Portekizce adı LIFT olarak bilinen laboratuvar; yerleşik bankalar, DeFi protokolü ve kripto para borsası dahil olmak üzere şirketlerden seçilen projeler üzerine çalışacak. 

728×90 muhabbit - Brezilya Merkez Bankası, CBDC Çalışmalarını Hızlandırıyor!300x250 muhabbit - Brezilya Merkez Bankası, CBDC Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Böylece bu çalışmanın ana hedefi, dijital Brezilya reali için olası kullanım durumlarını ve oraya ulaşmak için çeşitli yöntemlerin teknik fizibilitesini araştırmak olacak.

Brezilya Merkez Bankası tarafından yayımlanan rapordaki ayrıntılara göre; LIFT, dijital gerçekliği geliştirmek amacıyla seçilen şu dokuz proje ile birlikte çalışacak: 

  • Aave: CBDC projesi, kredi sunmak için bir likidite havuzu oluşturmakla ilgilenen açık kaynaklı, gözetimsiz bir likidite protokolü.
  • Banco Santander Brasil: Araçlar ve mülkler için mülkiyet haklarını simgeleştirmek üzere ödemeye karşı teslimat (DvP) projesi üzerinde çalışan büyük bir banka.
  • Febraban:Brezilya’nın bankacılık federasyonu, bir DvP projesi üzerinde çalışıyor.
  • Giesecke + Devrient: ​​İkili çevrim dışı ödemelere odaklanan bir Alman ödeme güvenliği şirketi.
  • Itaú Unibanco: Uluslararası ödemeler için ödemeye karşılık ödeme (PvP) projesi üzerinde çalışan büyük bir Brezilya finansal hizmetler şirketi .
  • Mercado Bitcoin: Latin Amerika’nın en büyük kripto para borsası, kripto para varlıklarına odaklanan bir DvP projesi üzerinde çalışıyor.
  • TecBan: e-ticaret için nesnelerin interneti (IOT) tabanlı bir lojistik çözüm öneren, açık bankacılığa odaklanan bağımsız bir ATM ağ operatörü.
  • VERT: Finansman için bir tokenizasyon projesi.
  • ConsenSys ve Microsoft: Dev yazılım şirketleri.
cbdc 2 - Brezilya Merkez Bankası, CBDC Çalışmalarını Hızlandırıyor!
CBDC

Projenin yayımlanan zaman çizelgesine göre, 28 Mart ile 29 Temmuz 2022 tarihleri arasında bir uygulama aşaması başlayacak. Hatırlanacağı üzere merkez bankası, 2022 yılındaki inovasyon laboratuvarını ve 2023’teki pilot projeleri takiben, 2024 yılında bir CBDC’nin nihai versiyonuna  karar verme planlarını daha önce belirtmişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar