Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59638
3.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3177.4
1.91%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.97
0.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $534.8
0.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Brezilyalı Dev Banka, Bitcoin ve Ethereum İşlemlerine Başlıyor!

Dev şirketler, kripto para alanına girmeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Brezilyalı Dev Banka, Bitcoin ve Ethereum İşlemlerine Başlıyor!

Brezilya’nın dev dijital bankası Nubank, kısa süre önce yaptığı açıklamada, kullanıcıların platformlarında Bitcoin ve Ethereum alım satımı yapabileceklerini söyledi. 

Nubank’ın ana şirketi olan Nu Holdings, başlatacakları yeni girişimde, Bitcoin’e olan güvenini göstermek için BTC’ye yatırım yapacağını da açıkladı. Bu kapsamda şirket, hâlihazırda bilançosunda tutulan nakdin yaklaşık yüzde birini kripto paralara yatıracağını belirtti.

728×90 muhabbit - Brezilyalı Dev Banka, Bitcoin ve Ethereum İşlemlerine Başlıyor!300x250 muhabbit - Brezilyalı Dev Banka, Bitcoin ve Ethereum İşlemlerine Başlıyor!

Nubank, yapacağı bu yeni kripto para işlemleri için Paxos ile bir anlaşma imzaladı. Yapılan açıklamada, Paxos’un blok zinciri altyapısı, Nubank’ın hizmeti için destek sağlayacak. Ayrıca Paxos, bankanın kripto para işlemlerini ve saklama hizmetlerini yönetecek. Yeni hizmetin hızlı bir şekilde devreye alınacağı belirtilirken, temmuz ayına kadar tüm Nubank müşterilerinin hizmetten yararlanacağı söyleniyor.

Aslında kısa süre önceye kadar Nubank müşterileri dolaylı yönden Bitcoin yatırımı yapabiliyordu. Ancak bunu borsada işlem gören fonlar aracılığı ile gerçekleştirebiliyorlardı. Şimdi ise bu işlem doğrudan yapılabilir hale gelmiş oldu. Nubank CEO’su ve Kurucu Ortağı David Velez yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Latin Amerika’da kripto paraların yükselen bir trend olduğuna hiç şüphe yok. Yakından takip ediyoruz ve yakında bölgede önemli bir etkisi olacağını umuyoruz.”

Brezilya’da Kripto Para Kullanımı Artıyor

Kripto paraların kullanım alanlarındaki artış, bunları kullanan Brezilyalıların sayısında da artışa neden olmuş durumda. Bu konu hakkında bazı veriler açıklayan Brezilya Receita Federal (Vergi Dairesi), vatandaşların 2021 yılının Ocak ve Kasım ayları arasında 11,4 milyar dolar değerinde stablecoin işlemi yaptığını söyledi. Elde edilen bu miktar, geçen yıla oranla neredeyse üç kat artmış durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar