Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66534.9
-5.88%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3210.45
-8.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.03
-18.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $578.3
-5.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Brooker Group DeFi ve Dapp Startup’larına 50 Milyon Dolarlık Destek Verecek!

Şirket, toplam varlıklarının %50’sini dApps ve DeFi’a yatıracak.

Clock
Paylaş
Brooker Group DeFi ve Dapp Startup’larına 50 Milyon Dolarlık Destek Verecek!

Tayland merkezli halka açık bir finansal danışmanlık şirketi olan Brooker Group, merkezi olmayan finans (DeFi) ve merkezi olmayan uygulama (dapp) projelerine yaklaşık 50 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Böylece dev şirket bu alana büyük miktarda yatırım yapan dünyadaki ilk halka açık şirket olmayı hedefliyor.

728×90 muhabbit - Brooker Group DeFi ve Dapp Startup'larına 50 Milyon Dolarlık Destek Verecek!300x250 muhabbit - Brooker Group DeFi ve Dapp Startup'larına 50 Milyon Dolarlık Destek Verecek!

İlginizi çekebilir: DeFi ve Dapp Nedir?

11 Mayıs tarihinde yapılan bir açıklamaya göre Brooker, Binance, Uniswap ve Filecoin dahil, büyüme potansiyeline sahip olduğunu hissettiği 15’ten fazla hızlı büyüyen şirkete yatırım yapacağını duyurdu. Tüm bu yatırımlarını 2021 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleştirmeyi düşünen şirket toplam varlığının yaklaşık yüzde 50’sini bu alanda kullanmak istiyor.

The Brooker Group Dijital Varlık Bölümü ve Uluslararası İşletme Finansmanı Danışmanlığı Başkanı Varit Bulakul, varlık yönetimi firmalarının DeFi ile bir an önce ilgilenmesinin önemli olduğuna inandığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Finansal teknolojide bir sonraki sınır, merkezi olmayan finans olacaktır. Eski fonların, müşterilerine karşı gelişen teknolojiye yatırım yapma veya sektör olgunlaştıkça geride kalma riskiyle karşı karşıya olduğuna inanıyoruz. “

Tayland’da Kripto Para Düzenlemeleri

Bilindiği üzere dijital varlık ticareti aslında Asya’da Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nin toplamından daha yüksek durumda. Ancak tüm bu popülerliğine rağmen, Güney Asya ülkesinde kripto para ticareti alanında bazı pürüzler devam ediyor. Çünkü Tayland hükümeti kripto paralar ile ilgili düzenlemeleri sürekli gündemde tutuyor. Hatta bu kapsamda yeni açıklanan düzenleme kapsamında, borsalarda bir hesap açmak isteyen herkesin fiziksel olarak kaydolmasını gerektiren bir uygulama devreye alındı.

Yeni düzenlemeler Eylül 2021’den itibaren yürürlüğe girecek. Bunlar, Güneydoğu Asya ülkesinde kara para aklamayı engellemek için Kara Para Aklamayı Önleme Ofisi (AMLO) tarafından uygulamaya konuldu.

Ancak tüm bunların yanında bu alanda ilerleme kaydedeceğini ve sektörün gerisinde kalmaması gerektiğini düşünen Brooker Group gibi dev oluşumlar, kripto para alanına yatırım yapmaya devam ediyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar