Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59120
4.82%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3317.64
2.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.77
1.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $407.9
2.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

BSC Ağındaki pNetwork’ten 12,7 Milyon Dolarlık BTC Çalındı!

BSC tabanlı pNetwork’ten yaklaşık 12,7 milyon dolar değerinde tokenize edilmiş Bitcoin çalındı.

Clock
Paylaş
BSC Ağındaki pNetwork’ten 12,7 Milyon Dolarlık BTC Çalındı!

Zincirler arası DeFi platformu pNetwork, bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradı. Binance Smart Chain tabanlı pNetwork’ten yaklaşık 12,7 milyon dolarlık BTC çalındı.

Binance BannerBinance Banner

Bugün pNetwork tarafından paylaşılan “tweet”lere göre, “hacker”lar saldırıyı gerçekleştirerek pNetwork’ten 277 pBTC çaldılar. pNetwork, bilgisayar korsanlarının ağın teminatının çoğunluğuyla kaçtığını ekledi.

pnetwork twıtter

Ekibe göre saldırı, kod tabanındaki bir açıktan faydalanarak gerçekleştirilmiş. Bununla beraber pNetwork ekibi, bu açığı tespit ettiklerini ve düzeltmek için ellerinden geleni yaptıklarını söylediler. Bunun dışında pNetwork ekibi, saldırıyı gerçekleştiren kişiye bir teklif sundu. Eğer “hacker” fonların hepsini iade etmeyi kabul ederse, çaldığı paranın %11.5’i “hacker”ın olacak.

pnetwork twitter

Eğer “hacker” fonların hepsini geri iade ederse, 1.500.000 dolarlık temiz bir ödülün sahibi olacak.

Yaşanan “hack” olayıyla ilgili daha fazla ayrıntı yayınlanmadı. pNetwork ekibi, etkilenen kullanıcılara geri ödeme yapmayı planlayıp planlamadığını henüz açıklamadı.

pNetwork, dijital varlıkların farklı blok zincirleri arasında hareketini kolaylaştırır. Diğer token protokollerinde olduğu gibi, kullanıcılar BTC’lerini akıllı bir sözleşme kullanarak pBTC basabilirler. Böylelikle kullanıcılar BTC’lerini Bitcoin ağından, EVM uyumlu zincirlere geçirebilirler.

pNetwork’ün yönetim “token”ı olan PNT’nin fiyatı son 24 saat içinde %18 düştü.

Binance Smart Chain’deki DeFi “Hack”lerinde Artış Var!

pNetwork saldırıya uğrayan ilk platform değil. Merkeziyetsiz borsa THORChain Temmuz ayında 7,6 milyon dolarlık bir saldırıya uğramıştı. Bu olaydan sadece birkaç hafta sonra, THORchain platformundan yaklaşık 8 milyon dolar tekrar çalındı. Neyse ki insaflı çıkan “hacker” çaldığı paranın %10’u onda kalması şartıyla çaldığı fonları iade etti.

BSC ağında “hack” olayına dahil olmuş platformlar: PancakeBunny, Cream Finance, bEarn, Bogged Finance, Uranium Finance, Meerkat Finance, SafeMoon, Spartan Protocol, BurgerSwap, Belt Finance ve pNetwork.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar