Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66875.11
-3.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3713.15
0.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.4
-5.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $587.9
-3.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bulgar Medyası: OneCoin “Kraliçesi” 2018’de Öldürüldü

“Kripto Para Kraliçesi” OneCoin kurucusu Ruja Ignatova’nın 2018 senesinde öldürüldüğü iddiası Bulgar medyasına bomba gibi düştü.

Clock
Paylaş
Bulgar Medyası: OneCoin “Kraliçesi” 2018’de Öldürüldü

Kripto Para Kraliçesi” olarak bilinen Ruja Ignatova’nın nerede olduğuna dair yürütülen soruşturmada son edinilen bilgilere göre Ignatova 2018 senesinde öldürüldü.

Bulgaristan polisi tarafından yürütülen soruşturmaya dair haber, Bulgar medya kuruluşu Bird tarafından, yine Bulgar bir polis yetkilinin verdiği bilgilere dayanarak yayımlandı.

728×90 muhabbit - Bulgar Medyası: OneCoin "Kraliçesi" 2018'de Öldürüldü300x250 muhabbit - Bulgar Medyası: OneCoin "Kraliçesi" 2018'de Öldürüldü

Ignatova milyonlarca dolarlık OneCoin isimli dolandırıcılık girişiminin kurucusu olarak “kraliçe” ünvanını kazanmış, işin gerçek yüzü ortaya çıkıncaysa yatırımcılardan 5 milyar dolar çalarak 2017 senesinde ortadan kaybolmuştu. FBI’ın ve Avrupa’nın “en çok arananlar” listeleri de dahil olmak üzere uluslararası arama listelerinde kendine yer bulan Ignatova, Bird’ün iddiasına göre bir uyuşturucu baronunun emriyle yatta öldürüldü. Ignatova’nın katilinin birlikte iş yaptığı isimlerden biri olduğu, ancak OneCoin bir parçası olup olmadığının bilinmediği belirtiliyor. Bird’e göre Ignatova’nın cesedi parçalara ayrıldı ve İyonya Denizi’ne atıldı.

Haber, Ignatova’nın eski sevgilisi Gilbert Armenta’nın OneCoin dolandırıcılığındaki rolünden ötürü 5 sene hapis cezasına çarptırılmasıyla aynı hafta gündeme geldi.

Habere göre söz konusu cinayete işaret eden polis belgeleri cinayeti rapor eden kaynağın ifade verdiği sırada sarhoş olduğuna da dikkat çekiyor. Haliyle, iddiaların ne derece doğru olduğu konusunda hala bir bilinmezlik söz konusu.

Oscarli Oyuncu OneCoin Filminde Yer Alacak - Bulgar Medyası: OneCoin "Kraliçesi" 2018'de Öldürüldü

OneCoin’in Dolandırıcı Kraliçesi Hala Hayatta Olabilir Mi?

2014 senesinde kurulan OneCoin’in temel vaadi maksimum arzı 120 milyar coin olan, madenciliği de yapılabilen bir kripto para olduğuydu. Dolandırıcılık yeni bir Bitcoin olma iddiasıyla yüzlerce yatırımcının dikkatini çekti. Ancak, BTC’nin aksine OnceCoin’in bir blockchain’i yoktu.

Ignatova’nın tamamen ortadan kaybolması dedektiflerin sözde kraliçenin görünümünü değiştirmiş olabileceği fikri üzerinde durmasına yol açtı. Bu son yayımlanan haber ise neden FBI’ın Ignatova’nın bulunmasına dair koyduğu 100.000 dolarlık ödülün hala kimse tarafından kazanılmadığına mantıklı bir açıklama getirmiş oluyor.

İlginizi çekebilir: Interpol, Metaverse’in Nasıl Denetleneceğini Araştırıyor!

Aralık 2022’de Ignatova’nın eski iş ortaklarından ve OneCoin’in de Kurucu Ortağı olan Karl Sebastian Greenwood federal mahkemede dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarını kabul etti.

Ocak 2023’te İngiliz hükümetine dosyalanan bir Londra mülküne dair bilgiler Ignatova’nın yeniden ortaya çıktığı iddialarına yol açtı. Mülkün bilgileri arasında Ignatova, Londra’nın Kensington semtinde milyonlarca dolarlık bir çatı katı satın alan Guernsey merkezli şirket Abbots House Penthouse Limited’in intifa hakkı sahibi olarak yer alıyordu.

Ancak, her ne kadar İngiltere’deki dosyalama Ignatova ismine değinse de, BBC listelemenin Ignatova’dan değil Alman yargıçlardan geldiğini belirtti.

Eğer Ignatova hala hayattaysa; her biri federal hapishanede en fazla 20 yıl hapis cezası gerektiren çeşitli elektronik dolandırıcılık, elektronik dolandırıcılık komplosu, menkul kıymetler dolandırıcılığı ve kara para aklama komplosu suçlamalarıyla karşı karşıya.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar