Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70025.75
-0.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3740.92
-1.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.96
-1.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.3
0.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Buradan Altcoinlere Yatırım Yapılır mı? Stresten Uzak Durmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar!

Clock
Paylaş
Buradan Altcoinlere Yatırım Yapılır mı? Stresten Uzak Durmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar!

Ladies and Centilmenler, maalesef ki can kayıpları yaşadığımız, mal kayıpları yaşadığımız, tam halving bayramı yapacağımızı düşündüğümüz zamanda halving cehennemi yaşadığımız bir haftayı geride bıraktık.

Buradan Altcoinlere Yatırım Yapılır mı?

Bitcoin 60 bin dolar seviyelerinde ilerlerken nakiti olanların sorduğu bu sorunun tek bir cevabı yok. Tıpkı daha önce söylediğim gibi. Yatırım kişiye ve ihtiyaçlarına göre değişkenlik sağlar. Bugün alıp haziran ayında satmak istiyorsanız, bu riskli bir işlemdir. Piyasa elbet dönecek. Tıpkı çıkarken düzeltme gelecek gelmeli diye diye 73 bini gördüğümüz gibi. Düşüşte de buradan dönecek dönecek diye diye beklemediğimiz noktaları görebiliriz. Eğer iki ay için bir yatırım planınız varsa düşen trende girdik. 66800 üstünde haftalık kapanış olmadıkça da yükseliş trendine giriş beklemiyorum. Elinizde nakitiniz var ve yıl sonuna kadar ihtiyacınız yoksa buradan bir parça alım denememek ahmaklık olur.

728×90 muhabbit - Buradan Altcoinlere Yatırım Yapılır mı? Stresten Uzak Durmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar!300x250 muhabbit - Buradan Altcoinlere Yatırım Yapılır mı? Stresten Uzak Durmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar!

Ama olası düşüşü hesaba katarak oraya da nakit ayırarak yapmak gerekir. Hala 50900 altında bir rakam beklemesem de dikkate almamız gereken husus Bitcoin Dominance olmalıdır. Dominance 54.2 altında haftalık kapanış yapmadıkça altcoin rallisi başladı diyemeyiz. Tepe noktam olan 57.2 seviyesinde değişiklik yok. 57.1’i gördük. Belki tekrar bir geri çekilme ile 57.2’ye kadar dominance çıkarılabilir. Ama dediğim gibi üstünde bir beklentim yok. 56-58 bin dolar seviyelerini görürsek sepetime son kez ekleme yapacağım. Bunu dışardaki diğer yatırımlardan bu tarafa aktardığım yatırımlar ile yapacağım.

Stresten Uzak Durmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar!

Yatırımda en büyük düşmanımız stres ve kaygı bozukluğudur. Bunun önüne geçmek için şu adımlara dikkat etmek lazım.

  • Kesinlikle kısa vadede ihtiyaç olan para ile yatırım yapmayın.
  • Her zaman düşünce alacak kadar paranız, yükselince satacak kadar malınız olmalı.
  • Etkileniyorsanız düşüşlerde sosyal medyadaki içerikleri okumayın. Orada boş ve gereksiz kişilerin yorumları sizleri daha çok tedirgin ederse zararına satış yaparsınız.
  • Hastalık gibi işlem alıp kapatıyorsanız ve her seferinde zarar ediyorsanız, alımlarınızı tamamlayıp uygulamayı silin. Piyasalar düzelince yeniden yüklersiniz.
  • Geçmiş deneyimleri tecrübe olarak kullanın fud olarak değil.
  • Kaos öncesi önlem almadıysanız kaos anında müdahale etmeyin.
  • Kredi ya da borç ile yatırım yapmayın.
  • Vadeli işlemler için cüzdanınızın %10’undan fazlasını riske atmayın.

Hayal satın almayın, yatırım yapın!!
Sizleri seviyorum ❤️

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar