BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Büyük P2P Platformu Rusya’da Engellendi!

Yayın:

-

Büyük P2P

Büyük bir P2P kripto para birimi borsası olan LocalBitcoins, VPN gibi ek araçlar dışında Rusya’da erişime kapandı!

Yerel telekom düzenleyicisi Roskomnadzor, yasaklı bilgileri paylaşması gerekçesi ile LocalBitcoins.net’i resmi olarak kara listeye aldı.

Resmi verilere göre, büyük P2P platformunun internet sitesi, Arkhangelsk bölgesindeki Onezhsky Şehir Mahkemesi’nin emri üzerine 21 Temmuz’da kara listeye alındı.

Roskomnadzor’un LocalBitcoins’in internet sitesini tam olarak ne zaman sınırladığı belli değil. Bazı yerel raporlara göre Rusya’daki LocalBitcoins kullanıcıları Eylül 2020’nin sonlarında internet sitesine erişmede zorluklar yaşamaya başladığını bildirmekte.

LocalBitcoins, internet sitelerinin Rusya’da engellendiğine dair hala resmi bir açıklama yapmadı.

LocalBitcoins Rusya’da kara listeye alındığından, şirket ana pazarlarından birini kaybetme riski ile karşı karşıya. Haziran 2020’de LocalBitcoins yöneticileri, Nisan ve Mayıs 2020’de Rusya’nın platformdaki en büyük ticaret hacmini oluşturduğunu açıkladı.

Rusya’dan gelen büyük miktarda kripto faaliyetlerinin yanı sıra, Fin menşeli borsa, yasadışı fonlar için kullanılan bir yer olmak ile suçlanmakta. CipherTrace tarafından yayınlanan bir rapora göre LocalBitcoins, 2020’nin ilk beş ayında Finlandiya borsaları arasında suç fonlarının %99’undan fazlasını aldı. Daha sonra LocalBitcoins’in pazarlama müdürü Jukka Blomberg, platformdaki yasadışı işlemlerin 2020 senesinde %70 düşüş gösterdiğini iddia etti.

Roskomnadzor kısa bir süre önce dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in internet sitesini kara listeye aldı. Binance, 24 Eylül’de haberi resmi olarak duyurdu ve Bitcoin (BTC) gibi dijital para birimlerinin edinimi ile ilgili verilerin dağıtılması nedeni ile kara listeye alındığını belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Frontier, NFT Teknolojisine Destek Sunacak!

Frontier, NFT kullanıcılarına yeni bir ayrıcalık sağlıyor!

Yayın:

-

Frontier

Frontier, non-fungible tokenler ve semi-fungible tokenler için izleme ve yönetme desteği sunmaya hazırlanıyor.

Frontier’in paylaştığı blog gönderisine göre, kullanıcılar artık mobil cüzdanlarını Frontier arayüzüne bağlayarak tüm NFT pozisyonlarını görüntüleyebilecek.

Blog gönderisinde, Frontier’in NFT ve semi-fungible tokenler için verdiği destek için heyecanlı oldukları belirtildi.

Kullanıcılar artık Frontier’in uygulaması üzerinden NFT’leri için bu yeteneklere sahip olacak:

  1. NFT’ler İzleyebilmek: Frontier ile diğer mobil cüzdanlarınıza bağlanarak hangi pazardan satın aldığında bakılmaksızın tüm NFT’lerinizi izleyebilirsiniz. Kullanıcılar, sahip oldukları NFT’leri detaylı bir şekilde görüntüleyebilir.
  2. NFT’leri yönetme: Diğer mobil cüzdanınızı Frontier’e bağlayarak, NFT’lerinizi diğer cüzdanlara ve adreslere gönderebilirsiniz.
  3. Hareketi Destekler: Ses ve hareket destekli NFT’ler, Frontier’de oynatılabilir.
  4. NFT’lere Ayrılmış Bölüm: Artık “Varlık” sayfamızda üç farklı sekmemiz var. Bunlardan ilki Tokenler, İkincisi Pozisyonlar ve son olarak NFT’ler.

Frontier Nedir?

Frontier tek bir blockchain ağından bağımsız bir şekilde, DeFi ürünlerini birleştirmeye odaklanan bir katman projesi olarak tanımlanabilir.

Frontier’in amacı, yükselen DeFi popülaritesinde DeFi uygulamalarını ve çözümlerini tek bir katman üzerinde birleştirip kullanıcılara sunmak.

İlginizi Çekebilir: DeFi Nedir?

Frontier’in ayrıca kendine has yerel bir tokenı mevcut. Front isimli token, Front Chain üzerinde çalışıyor ve Frontier Suite’e dahil edilmiş uygulama ve platformlarda çok düşük “gas” ücretleri ile hizmet sunuyor.

Ayrıca yönetişim bağlamında ikinci bir tokene ev sahipliği yapan platform, bu süreci gFront isimli bir token ile sürdürecek.

Daha fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

ASEAN Ülkelerine Dijital İpek Yolu Çağrısı!

Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping, ASEAN Ülkelerine Dijital İpek Yolu çağrısında bulundu.

Yayın:

-

ASEAN Ülkelerine Dijital İpek Yolu Çağrısı!

Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping, ASEAN ülkelerine çağrıda bulundu. South China Morning Post’un haberine göre Çin Başkanı, bölgesel kalkınma ve siyasi istikrarı korumak amacıyla Endonezya, Malezya, Tayland, Filipinler ve Singapur liderliğinde kurulan Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği’ni yani ASEAN’ı “Dijital İpek Yolu”nu geliştirmeye çağırdı.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin de katıldığı Suudi Arabistan’daki G20 Liderler Zirvesi’nden sonra Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping’in durağı Çin’in Nanning kentinde düzenlenen China-ASEAN Expo oldu. Mevzu bahis çağrı da tam burada gerçekleşti.

Kısa bir süre önce Amerika Birleşik Devletleri Başkanı seçilen Joe Biden, Çin’in ekonomik gücünü zayıflamak için bölgesel iş birlikleri yapacaklarını açıkladı. Çin de buna ithafen köklerini Güneydoğu Asya Ülkeleri’nde daha fazla salmak için açık çağrıda bulundu.

“Güneydoğu Asya Ülkeleri ile dijital bağlantıyı teşvik etmek amacıyla bir Çin-ASEAN dijital limanı ve “Dijital İpek Yolu” inşa edilebilir.”

Çin halk cumhuriyeti başkanı xi jinping

Ayrıca Xi Jinping, bir süredir Çin’in ekonomiyi canlandırma ve kıtaları birleştirme amacıyla öne sürdüğü Bir Kulak, Bir Yol ya da Kuşak-Yol (Belt and Road Initiative) olarak bilinen modern ipek yolu projesinde Güneydoğu Asya Ülkelerinin önemli bir yeri olduğunu belirtti.

Bir Kuşak Bir Yol Projesi Haritası, görsel The Economist’ten alınmıştır.

2020 yılının başında Amerika Birleşik Devletleri ile girdiği ekonomik savaş sonrası Çin ekonomisi bölgesel iş birliklerine yönelmeye çalışmıştı. ASEAN Ülkelerine olan bu açık çağrı da bu yönelimin en büyük göstergelerinden biri olmakta. Bu tip iş birliklerine başta pek de sıcak bakmayan ASEAN ülkelerinin şu anda daha ılımlı olduğu belirtiliyor.

Daha fazla Çin haberi için: Çin Haberleri
Özellikle dijital yuan çalışmaları ile alakalı daha fazla haber için: Dijital Yuan Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.