Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66874.52
0.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3634.24
2.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.27
0.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.2
0.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Büyük P2P Platformu Rusya’da Engellendi!

Clock
Paylaş
Büyük P2P Platformu Rusya’da Engellendi!

Büyük bir P2P kripto para birimi borsası olan LocalBitcoins, VPN gibi ek araçlar dışında Rusya’da erişime kapandı!

Yerel telekom düzenleyicisi Roskomnadzor, yasaklı bilgileri paylaşması gerekçesi ile LocalBitcoins.net’i resmi olarak kara listeye aldı.

728×90 muhabbit - Büyük P2P Platformu Rusya'da Engellendi!300x250 muhabbit - Büyük P2P Platformu Rusya'da Engellendi!

Resmi verilere göre, büyük P2P platformunun internet sitesi, Arkhangelsk bölgesindeki Onezhsky Şehir Mahkemesi’nin emri üzerine 21 Temmuz’da kara listeye alındı.

Roskomnadzor’un LocalBitcoins’in internet sitesini tam olarak ne zaman sınırladığı belli değil. Bazı yerel raporlara göre Rusya’daki LocalBitcoins kullanıcıları Eylül 2020’nin sonlarında internet sitesine erişmede zorluklar yaşamaya başladığını bildirmekte.

LocalBitcoins, internet sitelerinin Rusya’da engellendiğine dair hala resmi bir açıklama yapmadı.

LocalBitcoins Rusya’da kara listeye alındığından, şirket ana pazarlarından birini kaybetme riski ile karşı karşıya. Haziran 2020’de LocalBitcoins yöneticileri, Nisan ve Mayıs 2020’de Rusya’nın platformdaki en büyük ticaret hacmini oluşturduğunu açıkladı.

Rusya’dan gelen büyük miktarda kripto faaliyetlerinin yanı sıra, Fin menşeli borsa, yasadışı fonlar için kullanılan bir yer olmak ile suçlanmakta. CipherTrace tarafından yayınlanan bir rapora göre LocalBitcoins, 2020’nin ilk beş ayında Finlandiya borsaları arasında suç fonlarının %99’undan fazlasını aldı. Daha sonra LocalBitcoins’in pazarlama müdürü Jukka Blomberg, platformdaki yasadışı işlemlerin 2020 senesinde %70 düşüş gösterdiğini iddia etti.

Roskomnadzor kısa bir süre önce dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in internet sitesini kara listeye aldı. Binance, 24 Eylül’de haberi resmi olarak duyurdu ve Bitcoin (BTC) gibi dijital para birimlerinin edinimi ile ilgili verilerin dağıtılması nedeni ile kara listeye alındığını belirtti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar