Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59302.99
4.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3359.99
3.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.3
2.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $412.8
3.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bybit, Chainlink Fiyat Feed’lerini Vadeli İşlem Platformuna Entegre Edecek!

Borsa, yedi yeni fiyat çiftleri ile entegrasyonu başlatacağını açıkladı.

Clock
Paylaş
Bybit, Chainlink Fiyat Feed’lerini Vadeli İşlem Platformuna Entegre Edecek!

Bitcoin vadeli işlem borsası olan Bybit’in, Chainlink fiyat akışlarını kendi platformuna entegre edeceği duyuruldu.

Chainlink Fiyat Referans Verilerinin entegrasyonunun, yatırımcılara Bybit platformunun beslemeleri dışında kolayca ek fiyat verileri ve endeksler sunulacağı anlamına geleceği bildirildi. Bu fiyat akışlarının, yatırımcıların DeFi pazarlarındaki token’lerin fiyat verilerine erişebilecekleri için, değişken zamanlarda son derece faydalı olacağı ve fiyat verilerinin ayrıca faydalı bir alternatif endeks görevi görebileceği açıklaması yapıldı. 

Yapılan açıklamada kripto para birimlerinin zaman zaman büyük fiyat hareketlerine maruz kaldığı ve bu durumlarda da yatırımcıların her zaman güvenilir verilere erişimini sağlamak için, başvurabileceği ek bir fiyat akışı sağlamak istedikleri için bu ortaklığı yapıldığı bildirildi.

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, konu ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“DeFi pazarından yaygın olarak kullanılan fiyat referans verilerini yatırımcılarımıza sunmak için Chainlink’i entegre etmekten heyecan duyuyoruz. Chainlink’i entegre ederek, merkezi olmayan ve son derece şeffaf olan, tüccarlarımızın erişebildiği kaynak miktarını artıran doğru bir fiyat verisi kaynağı sağlayabiliyoruz.”

Bybit yaptığı açıklamada yedi yeni çift fiyat beslemesiyle entegrasyonu başlatacağını açıkladı. Chainlink fiyat feed’lerinin ilk entegrasyonunun ; BTC / USD, ETH / USD, XRP / USD, EOS / USD, LTC / USD, XTZ / USD ve LINK / USD çifleri ile yapılacağı bildirildi.

Borsa yaptığı açıklamada, bağımsız fiyat beslemelerinin dışında alternatif bir fiyat endeksi kullanmanın en önemli faydalarından birinin, yatırımcıların çeşitli veri noktalarına erişebilmeleri olduğunu da belirtti.

Bybit ayrıca bu ortaklık ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

“Bu Chainlink destekli merkezi olmayan fiyat beslemeleri, DeFi pazarında en çok başvurulan veri noktalarıdır. Ve şu anda önde gelen DeFi uygulamalarının çoğu için kullanıcı fonlarında 3 milyar doların üzerinde güvence sağlamaktadır.”

Chainlink Hakkında

Chainlink, akıllı sözleşmelere güvenli ve güvenilir veri giriş ve çıkışlarına erişim sağlayan merkezi olmayan oracle ağları oluşturmak ve çalıştırmak için açık kaynaklı bir blok zinciri soyutlama katmanıdır.  Ayrıca Synthetix, Aave ve Bancor gibi önde gelen DeFi uygulamalarına oracle’lar sağlar.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar