Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65296.76
-0.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3575.17
0.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.34
1.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.5
0.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Toyota Kripto Para Dünyasına Adım Atıyor!

Toyota, blockchain sektöründe!

Clock
Paylaş
Toyota Kripto Para Dünyasına Adım Atıyor!

26 Ekim’de yapılan resmi bir duyuruya göre, Toyota Motor Corporation’ın BT kolu Toyota Systems, Toyota dijital para birimi geliştirmek adına Japon kripto para borsası DeCurret ile işbirliği yapıyor.

728×90 muhabbit - Toyota Kripto Para Dünyasına Adım Atıyor!300x250 muhabbit - Toyota Kripto Para Dünyasına Adım Atıyor!

Büyük ölçekli pilot, Toyota Systems’de 2.500 çalışanı kapsayacak. Platform, belli başlı avantajlar için dijital para birimi ödemeleri sunmaya hazırlanıyor.

Duyuruya göre, katılımcı çalışanlar dijital para birimini sosyal yardım puanları veya bir hediye karşılığında takas edebilecek. Fakat Toyota Systems, dijital para biriminin Japon yeni ile ticaretinin yapılamayacağını belirtti.

Pilot proje, dijital para birimlerini yayınlamak ve yönetmek için DeCurret’in tescilli blockchain tabanlı platformunu kullanıyor. Pilot, blockchaindeki eşler arası modelin ölçeklenebilirliğini ve ayrıca büyük bir grup çalışana yapılan ödemelerle ilgili iş durumlarını test edecek.

Ünlü şirket, Mart 2020’de kendi Toyota Blockchain Lab’ini kurduğundan bu yana blockchain endüstrisini aktif bir şekilde araştırıyor. Otomotiv şirketi, 2016 senesinde büyük bir endüstri ittifakı olan R3 konsorsiyumuna katılmıştı.

Toyota, blockchain ve kripto ile deneyler yapan tek otomobil üreticisi değil. Ekim ayının başlarında, BMW Kore, BMW Group içinde 2020 sonuna kadar ülkede başlatılması beklenen blockchain tabanlı token denemesini yürüten ilk şube olacağını duyurmuştu. Eylül 2020’de ise, otomobil üreticisi Groupe Renault, araç parçalarının uygunluk sertifikasyonunu kolaylaştırmayı amaçlayan bir blockchain projesi başlatmıştı.

Bunun dışında lüks spor otomobil üreticisi Lamborghini S.p.A, hayranlarının satın alması için blockchain tabanlı koleksiyonluk pullar satmaya başlamıştı. Bu koleksiyonluk ürünler, blockchain teknolojisi ile orijinalliğini sağlıyor ve kolaylıkla takas edilip saklanabiliyor.

Dünyanın her bir sektöründe, blockchain teknolojisinin bu denli hızlı bir şekilde yaygınlaşması gerçekten heyecan verici. İlerleyen günlerde birçok otomobil üreticisinin blockchain teknolojisinin nimetlerinden yararlananacağı aşikar.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar