BİZİ TAKİP EDİN

DEFI

bZx Tekrar Saldırıya Uğradı

İlk açıklamalara göre 2,388 Ethereum saldırganlar tarafında çalınmış durumda.

Yayın:

-

defi bzx

Bir DeFi protokolü olan bZx tekrar saldırıya uğradı. İlk açıklamalara göre 2,388 Ethereum saldırganlar tarafında çalınmış durumda.

Konuyla alakalı açıklama yapan bZx, şimdilik ağın durdurulduğunu bildirdi. Yapılan incelemelere göre bu transferlerle Ethereum’lar ağdan çalındı. Gerçekleşen hack ile birlikte 645,000 dolar değerinde Ether çalınmış oldu.

Yapılan bu saldırı bZx’in yakın zamanda ikinci kez durdurulmasına sebep oldu. Son dönemde büyük bir yükseliş ve büyüme gösteren DeFi ağlarının, arka arkaya saldırılara uğruyor olması DeFi’ye olan güveni sarsabilir. Bu saldırılardan önce DeFi ağlarının güvenliği üst düzey olarak görülmekteydi. Yaşanılan son olaylarla birlikte bu görüş değişmiş görünüyor. Konuyla alakalı benzer açıklamalar Larry Cermak’tan da gelmiş durumda.

DeFi protokollerinin patlama yaşadığı bir dönemdeyiz. Bir çok insan bunların yaşanacağını düşünmüyordu. Fakat burada da benzer problemler yaşanıyor.

Geçtiğimiz günlerde IOTA’da (MIOTA) da olduğu gibi merkesiz diye bahsedilen ağların bir tuşla durdurulması, ağların merkeziyetsizliği hakkında soru işaretleri doğurmuş durumda. Bakıldığında kimse bir tuşla Bitcoin’i durduramıyor.

Ayrıntılar geldikçe güncellenecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DEFI

Yearn Finance Cream Lending İle Ortaklık Kuruyor!

İki protokol güçlerini birleştiriyor!

Yayın:

-

Yearn Finance

Yearn Finance ve Pickle Finance’in ortaklık haberinden iki gün sonra, Yearn Finance kurucusu Andre Cronje, Compound ve Aave’ye benzer bir borç verme protokolü olan Cream ile olan entegrasyonun ayrıntılarını yayınladı.

Perşembe günü yayınlanan blog yazısında, iki protokolün, Cream V2’nin piyasaya sürülmesi için nasıl işbirliği içine gireceğini özetliyor. Ortaklık kapsamında, ekipler geliştirme kaynaklarını birleştirecek ve iki protokol arasındaki etkileşim sağlanmış olacak.

Yearn kullanıcıları, Cream’den borç almak için teminat olarak yield farming fonundaki payları kullanabilecek.

İşbirliği, kredi ürünlerinde uzmanlaşan Cream ile gelecekteki sürümlerle devam edecek. Yearn tarafından inşa edilecek yeni bir kredi platformu olan Stable Credit, Cream aracılığı ile piyasaya sürülecek. Borç vermede daha fazla esneklik sağalayacak bu protokol gelecek geliştirmeler arasında yerini almış durumda.

Yine de Pickle Finance’in aksine, Cream’in yönetişimi ve token ekonomisi değişmeden kalacak. İki protokol büyük ölçüde ayrı kalacak ve sinerji durumu doğrudan bir birleşmeden ziyade yakın bir ortaklığa benzeyecek.

Topluluk, Pickle Finance birleşmesinden önce kendilerine danışılmaması konusundaki endişelerini dile getirerek konunun oylamaya sunulması gerektiğini öne sürdü. Sonrasında bir yetkili, entegrasyonların çoğu Pickle tarafında olduğu için teknik olarak onay gerektirmediğini belirtti.

Olaylara karşı genellikle muhalif bir görüş alan DeFi araştırmacısı Chris Blec, bu kararların, yönetişim tokenlerinin insanların beklediğinden daha az kontrol sunduğunu vurguladığını düşünüyor.

Yearn topluluğu şimdiye kadar Cream entegrasyonuna olumlu tepki verdi, ancak çoğu kullanıcının bu entegrasyondan haberdar olduğu kesin değil.

Daha fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

DEFI

Andre Cronje’den Yeni Proje: Deriswap!

Andre Cronje yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Yayın:

-

Andre

Popüler bir DeFi protokolü olan Yearn.Finance’in kurucusu Andre Cronje, yeni bir proje başlattı.

Deriswap olarak isimlendirilen yeni proje, DeFi’ın farklı segmentlerini tek bir platformda birleştiriyor.

Andre Cronje, Pazartesi günü yayınlanan bir blog yazısında, “Deriswap, ticaret, opsiyonlar, vadeli işlemler ve krediler için konsolide ve sermaye açısından verimli bir piyasaya olanak. tanıyarak likidite sağlayıcılarının risklerini korumalarına ve ek ücretlerden yararlanmalarına olanak tanıyor” dedi.

Deriswap, şu anda test aşamasında ve belirli bir lansman tarihine sahip değil.

Cronje’nin söylediklerine göre, protokolün denetlenmesinin ardından daha fazla detayın ve bilginin kamuoyuna sunulacağı tahmin ediliyor.

Cronje, bu yılın Temmuz ayında Yearn.Finance’i başlattığında, hızla popülerlik kazandı. Şu anda protokol, 25.000 $ civarından işlem görüyor.

Deriswap’ın kendi yerel tokenına sahip olup olmayacağı belli değil. Cronje projenin bu aşamasında ayrıntı vermekten kaçındı.

Daha fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

DeFi Market Cap için: DeFi Market Cap

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.