Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56925.1
1.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3243.9
0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.39
-0.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.3
-0.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Cardano Akıllı Kontratlarını Başarıyla Çalıştırdı!

Cardano, Ethereum’un merkeziyetsiz finans ve Web3 uygulamalarına olan hakimiyetine rakip olma düşüncesi içinde.

Clock
Paylaş
Cardano Akıllı Kontratlarını Başarıyla Çalıştırdı!

12 Ağustos tarihinde Cardano, güncellemenin 290. epoch’da tamamlandığını ve ilk kez akıllı sözleşmelerin oluşturduğunu açıkladı.

Buna rağmen Cardano yazdığı bir blog gönderisinde, projenin hala erken bir aşamada olduğunu belirtti ve asıl misyonlarının şimdi başladığını söyledi.

Binance BannerBinance Banner

Geçtiğimiz gün Cardano, uzun zamandır beklenen akıllı sözleşme işlevselliğini sunan Alonzo güncellemesini tamamladığını da belirtti.

Biz, uzun süredir üzerinde çalıştığımız vizyonu gerçekleştirmeyi başardık. Misyonumuz bugün tam anlamıyla başladı. Biz, ekonomik fırsatları herkese ve her yere yaymak için çalışacağız.

Alonzo güncellemesi, bir programlama dili olan “Haskell“ı kullanıyor ve bu sayede akıllı sözleşme geliştirme dili ve platformu olan Plutus’u bünyesinde barındırıyor.

Ekip, topluluğun Alonzo güncellemesi hakkında aşırı beklentiye girmemesi için şunları söyledi:

Bu güncelleme dolayısıyla oluşmuş çok ciddi bir beklenti var. Cardano topluluğu, güncellemeden sonra kullanıma hazır ve tüketebilecekleri DApp’leri görmek istiyor olabilir. Bu kısımda insanların beklentilerini yönetmesi gerekiyor.

Bildiğiniz gibi Cardano, Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından kurulan bir araştırma firması olan IOHK tarafından geliştirilen bir blockchaindir.

Cardano, Ethereum’un merkeziyetsiz finans ve Web3 uygulamalarına olan hakimiyetine rakip olma düşüncesi içinde. Bu arada proje 2017’de piyasaya sürülmesine rağmen şimdiye kadar akıllı sözleşme işlevselliği sağlayamadığı için eleştiriler aldı.

Cardano ayrıca, test ağında başlatılan ilk DApp’in başarısız eşzamanlı işlemleriyle ilgili sorunlarla karşılaşmasının ardından eleştirilerin ana odağı olmuştu.

Cardano o günden bu yana, protokol üzerinde geliştirilen DApp’lerin “blok başına bir işlemle sınırlı olmadığını” belirterek eleştirileri atlatmaya çalıştı.

Cardano $ADA Fiyatı

Cardano’yu kötü anlamda eleştirenlere rağmen $ADA, Temmuz ayının sonunda 1.06$’lık düşük fiyatından %192 yükseliş göstererek 3 Eylül tarihinde 3.10$’ı gördü. 2021’in başından bu yana ise $ADA, %1600’den fazla artış gösterdi.

$ADA, o günden bu yana düşüş gördü ve geçen haftayı 2.30 $ ile 2.80 $ aralığında geçirdi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar