Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62110.11
3.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3404.56
3.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.14
8.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $406.6
-0.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Cash App, Lightning Network’ü Entegre Etti!

Jack Dorsey, Cash App’in Lightning’i entegre etmesinin kariyerinin en gururlu anlarından biri olduğunu söyledi.

Clock
Paylaş
Cash App, Lightning Network’ü Entegre Etti!

Jack Dorsey’in kurucusu ve CEO’su olduğu Blockun mobil ödeme platformu olan Cash App‘in kullanıcıları, artık Lightning Network üzerinden hızlı ve herhangi bir ücret ödemeden Bitcoin (BTC) ödemeleri yapabilir.

Binance BannerBinance Banner

Bu geliştirme, yine Block bünyesindeki şirketlerden biri olan Spiral tarafından, açık kaynaklı proje Lightning Development Kit ile gerçekleşti.

Spiral, ana şirket Block’tan tamamen bağımsız çalışıyor ve Jack Dorsey’in Spiral üzerinde doğrudan kontrolü diğer şirketlerine göre daha az. Bu sayede, kendi kendini yöneten (bir açıdan merkeziyetsiz) geliştiriciler, tasarımcılar ve proje yöneticilerindan oluşan bir grup, Bitcoin’in benimsenmesini artırmak için çalışıyorlar.

jack Dorsey

Lightning Development Kit (LDK) Nedir?

LDK, Bitcoin’in Lightning Network’ünü uygulamalarına sorunsuz bir şekilde entegre etmek isteyen geliştiricilere yönelik Lightning ağ uygulamasıdır. LDK, Lightning’in karmaşık yapısını ortadan kaldırır ve ağın geliştiriciler tarafından uygulamalara daha kolay ve hızlı entegre edilmesini sağlar.

Jack Dorsey, geçen hafta MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor ile ‘Şirketler için Bitcoin’ konferansına katılmıştı. Bu sohbette, şirketi Spiral’in çalışmalarından övgüyle bahsederek, Cash App’in Lightning’i entegre etmesinin kariyerinin en gururlu anlarından biri olduğunu söyledi.

El Salvador’da Günlük Hayat, Cash App İle Kolaylaşacak

Bildiğiniz gibi El Salvador eylül ayında Bitcoin’i yasal para olarak kabul etmişti. Bu sayede Bitcoin benimsenmesi Lightning ile daha fazla arttı. Lightning, insanları McDonald’s günlük kahvaltıları ya da Starbucks’ta sabah kahveleri için Bitcoin ile hızlı ödeme seçeneklerine yönlendirmiş oldu.

Lightning, Bitcoin Ödeme Sistemini Güçlendiriyor

Eleştirmenler temel katmanının (base layer) yavaş yerleşimi nedeniyle Bitcoin’in bir satın alma yöntemi olarak kullanılamayacağını söylemişti. Ancak buna rağmen Lightning, en küçük ödemeleri çok az maliyetle ya da maliyetsiz halletmesi için Bitcoin’i güçlendiriyor.

Bundan sonra tüm Cash App kullanıcıları, küçük çapta ödemeleri anında ve ücretsiz olarak göndermek için Lightning kullanabilir. Fakat, Cash App şu an Lightning işlemlerini alamıyor, sadece onları gönderiyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar