Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66461.53
0.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3609.68
1.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.79
-0.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.7
0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Cayman Adaları, Dijital Varlıklar İçin Düzenleyici Çerçeve Oluşturuyor!

Cayman Adaları dijital varlıklara yöneldi.

Clock
Paylaş
Cayman Adaları, Dijital Varlıklar İçin Düzenleyici Çerçeve Oluşturuyor!

Cayman Adaları Maliye Bakanlığı, Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcıları (VASP) için yeni bir mevzuatı yürürlüğe koyduğunu duyurdu.

Bakanlığın yeni düzenleyici çerçevesi, dijital varlıklarla bir işletme olarak ilgilenen şirketleri, bireyleri cezbetme ve düzenleme becerisini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

728×90 muhabbit - Cayman Adaları, Dijital Varlıklar İçin Düzenleyici Çerçeve Oluşturuyor!300x250 muhabbit - Cayman Adaları, Dijital Varlıklar İçin Düzenleyici Çerçeve Oluşturuyor!

Cayman Adaları, ticaret ve yatırım amacıyla kripto para birimlerini yasal olarak tanıyan bir İngiliz denizaşırı ülkesidir. Kanun uygulaması başladığında, bakanlık, diğer kurumlar veya kişiler adına kripto para birimlerinin kullanımıyla ilgilenen ticari hizmetler sunan firmaları ve bireyleri etkin bir şekilde denetlemeye çalışacak.

Bakanlık tasarıyı duyurduğu bu düzenleyici çerçeve ile iki aşamalı olarak başlamasının önünü açtı. 31 Ekim’de başlayan ilk aşama ile bakanlık, kara para aklamayı önleme (AML) tedbirlerinin uygulanması, denetlenmesi ve uygunluğuna odaklanıyor.

Yasaya göre, hâlihazırda ülkede faaliyet gösteren dijital varlık hizmeti sağlayıcılarının veya bunu yapmayı planlayanların Cayman Adası Para Otoritesine (CIMA) bildirimde bulunmaları ve AML düzenlemelerine uymaları gerekecektir.

Maliye bakanlığı, VASP’ler için lisanslama gereksinimleri ve denetime odaklanacak ikinci aşamanın önümüzdeki yıl Haziran ayında yürürlüğe gireceğini söyledi. Bakanlık, yeni çerçevenin hükümetin ülkede kripto para birimi hizmetleri sunan bireylerin ve işletmelerin faaliyetlerini denetleme yeteneğini güçlendireceğini söyledi. Bu sayede, kripto para uygulama çerçevesi hükümete, yasadışı amaçlar için dijital varlıkları kullanan bireyler ve kuruluşlarla savaşmada yardımcı olacaktır.

Kripto para birimlerinin çoğalmasıyla birlikte, dünya genelindeki ülkeler düzenleyici çerçeveler geliştirmek için çalışmalar yapıyorlar. Dünyanın dört bir yanındaki birçok ülke, kripto düzenlemesine farklı yaklaşımlar benimsiyor.

Kripto para endüstrisi gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor, ancak hükümetler bu alandaki düzenlemeler konusunda oldukça temkinli davranıyorlar. Cayman Adaları ise, blockchain ve kripto para birimi ile ilgili işletmelere dost olan en büyük ekonomilerden biri konumundadır. Ülke, yeni işletmeler için yumuşak ve esnek düzenleyici politikalarıyla tanınmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar