BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Bitstamp, Dijital Varlıklarını Korumak İçin Ek Bir Suç Sigortası Fonu Sağlayacak

Bitstamp kullanıcılara ekstra bir koruma katmanı sağlayabilecek.

Yayın:

-

Bitstamp Kripto Para Borsası

Kripto para şirketi Bitstamp, kullanıcılarının dijital varlıklarını korumaya yardımcı olmak için küresel bir pazar aracılığıyla ek bir suç sigortası poliçesini kullanıcılarına sundu. Suç sigortası poliçesi, Woodruff Sawyer ile koordineli olarak Paragon International Insurance Brokers tarafından sunulmaktadır ve Lloyd’s of London’daki çeşitli sigorta şirketleri ve belirli sendikalar tarafından taahhüt edilmektedir.

Yeni sigorta, Bitstamp’ta çevrimdışı veya çevrim içi olarak tutulan dijital varlıklar için geçerli olacak. Ayrıca bu yeni sigorta poliçesi ile Bitstamp, taşıma kaybı, bilgisayar dolandırıcılığından kaynaklanan kayıp, fon transferiyle ilgili dolandırıcılıklar, çalışan hırsızlığı, kayıp gibi suçla ilgili durumlarda kullanıcılara daha iyi koruma sağlayan ekstra bir koruma katmanı sağlayabilecek.

Bitstamp, kullanıcılarına halihazırda kripto sigortası sağlamaktadır. Borsa dijital varlıklarının % 98’ini, merkezi Palo Alto, California’da bulunan bir dijital varlık güvenlik şirketi BitGo’nun soğuk depolama tesislerinde depolamaktadır. Bu durum çalışanların bilgisayar korsanlığı, anahtar kaybı ve içeriden bilgi hırsızlığını önlemeye yardımcı olur. BitGo, kurumsal düzeyde saklama hizmetleri talep eden kripto para borsaları arasında popüler hale gelen kullanıcılara çoklu imzalı teknoloji cüzdanları sunmaktadır. Ayrıca BitGo, kendi hesaplarında tutulan kripto para varlıkları için 100 milyon dolara kadar koruma sağlamaktadır.

Bitstamp’ın küresel iş geliştirme başkanı Miha Grcar, yapılan yeni sigorta hakkında  şu açıklamaları yaptı:

“Ek bir suç sigortası poliçesi sunmak, Bitstamp’ta tutulan varlıkların kapsamını genişletmemize ve müşterilerimizi kendilerini bulabilecekleri çok çeşitli senaryolarda korumamıza olanak tanıyacaktır.”

Geleneksel kurumlar genellikle kripto para birimi ve ilgili ürünlerden uzak durur. Ancak dünyanın en eski sigorta acentelerinden biri olan Llyod’s of London, kullanıcılara dijital varlık sigortası sağlamak için çalışıyor. Saklama borsalarında tutulan dijital varlıklar için sigorta genellikle azdır. Ancak, sigorta acenteleri yavaş yavaş kullanıcılara soğuk hava deposu sağlama imkânına açılmaktadır.

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Nijerya Kripto Faaliyetlerini Genişletiyor!

Afrika’nın en büyük ekonomisine sahip olan ülke, kriptoların benimsenmesi için çalışmaları hızlandırıyor.

Yayın:

-

Nijerya Maliye Bakanlığı, Afrika’nın en büyük ekonomisinde benimsenmesini hızlandırabilecek bir hareket olan blockchain ve kripto para birimleri için yeni bir çerçeve geliştirmek üzere ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi ile görüştüğü bildirdi. 

Bakanlığa göre, ortaklıktan inşa edilecek yeni çerçeve, ülkedeki kripto tüccarlarının faaliyetlerini kontrol etmeye yardımcı olacak.

Nijerya tarafından çıkarılacak olan bu yeni çerçeve, Güney Afrika’nın ülkedeki kripto tüccarlarının kripto sektöründe yürütülen yasa dışı durumları kontrol etme faaliyetlerini düzenlemek için yaptığı son hamlelerin arkasından geliyor.

Maliye Bakanlığı ile SEC arasındaki ortaklık, 24 Kasım tarihinde FinTech sektörünün çeşitli kilit paydaşlarının katıldığı bir etkinlikte duyuruldu.  Bakanlığın danışmanı Armstrong Takang, etkinlikte yaptığı açıklamada, Nijerya hükümetinin ülkeyi kripto ve blockchain benimsemesini kullanarak ilerletmek için yeni bir fırsat gördüğünü söyledi. Ayrıca Takang, ülkenin kripto sektörünü ve üyelerini destekleyecek bir düzenleme oluşturmayı umduğunu da dile getirdi. 

Hatırlanacağı üzere Eylül ayında çeşitli yerel basında çıkan haberlere göre, Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dijital varlıkları menkul kıymet olarak sınıflandıracağını bildirmişti. Açıklamaya göre ülke, kripto sektöründe ticareti kendi kuralları uyarınca düzenlenmiş bir faaliyet olarak sınıflandıracak. Nijerya Merkez Bankası‘nın konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen, ülkedeki kripto meraklıları ve kullanıcıları, dijital varlıkların ticaretinin yakında hükümet tarafından yasal olarak tanınacağını düşünüyor.  

Bu kapsamda Nijeryalıların büyük bir yüzdesi, ülkenin halihazırda azalan ekonomisinin sert koşullarının neden olduğu son zorluklardan sonra şu anda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine artan bir şekilde ilgi göstermeye başladı.

Nijerya Merkez Bankası’nın kripto ticareti konusundaki duruşunun hala bilinmemesine rağmen, Binance gibi kripto borsaları, vatandaşlara yerel fiat para birimlerini kullanarak kripto satın alma erişimi sağlamak için ülkedeki büyük CBN kontrollü bankalarla ortaklıklar kurmaya başladı. Bununla birlikte, ülke dışındaki ödemeleri kolaylaştırmak isteyen birçok Nijeryalı, ödemelerini gerçekleştirmek için artık kripto varlıkları kullanıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Binance ABD Merkezli Kullanıcılarını Uyardı: Fonlarınızı 14 Gün İçinde Çekin!

Fonlarını çekmeyen kullanıcıların hesaplarının kilitleneceği bildirildi.

Yayın:

-

Binance

Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılarına borsadan mümkün olan en kısa sürede ayrılmalarını isteyen bir süre verdi. Binance, ABD’deki müşterilerine kripto para borsasından paralarını çekmek için yalnızca 14 (on dört) günleri olduğunu belirten e-posta gönderdi.

Popüler kripto borsası, borsanın ticaret platformuna erişimlerini engellemek için Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılarını baskı altına alma çabalarını artırıyor. Bu kapsamda Binance, kripto para borsasında Amerika Birleşik Devletleri kullanıcısı olarak tanımlanan müşterilerine kesin uyarıda bulunmaya başladı.  

Kullanıcılara gönderilen e-posta’da, işlem platformundaki aktif hesaplarını kapatmak için artık 14 günleri olduğunu söyleyen Binance, kullanıcıların bu süre içinde tüm fonlarını çekmeleri gerektiğini iletti. Aksi takdirde, borsa, hesaplarını kilitleyeceğini ve belirtilen süre içinde para çekemezlerse paralarına tekrar erişemeyeceklerini söyledi.

Kullanıcılara gönderilen E-posta’nın içeriğinde ise şu ifadelere yer verildi:

“Sayın kullanıcımız, sürekli olarak mevcut kontrollerimizi düzenli aralıklarla tarıyoruz, kendinizi ABD’li bir kişi olarak tanımlarken Binance’a erişmeye çalıştığınızı fark ettik. Lütfen kullanım şartlarımıza göre ABD’li kişilere hizmet veremeyeceğimizi unutmayın. Hesabınızdaki tüm aktif pozisyonları kapatmak ve tüm paranızı çekmek için 14 gününüz var, aksi takdirde hesabınız kilitlenecektir.”

Binance daha önce ABD müşterilerini borsadan çıkmaları konusunda uyarıda bulunmuştu. Temmuz 2019’da yayınlanan bir duyuru ile Binance, Binance ABD’yi başlatmak için BAM Trading Services Inc. ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. O zamanlar borsa, Amerikalı müşterilere platformun hizmet şartlarını ihlal etmediklerine veya ticarete erişimlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldıklarına dair kanıt sunmaları için 90 gün vermişti.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.