Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53561.03
3.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3143.17
2.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.85
5.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396
2.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

CB Dijital Dönüşüm Ofisi NFT Videosu Yayınladı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, NFT konulu bir video yayınladı.

Clock
Paylaş
CB Dijital Dönüşüm Ofisi NFT Videosu Yayınladı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, kripto para dünyasına dair yenilikleri paylaşmaya devam ediyor.

Bugün (20 Mayıs 2021) sosyal medya platformu Twitter üzerinden yayınlanan yeni videoda “NFT” konusu ele alınmış. Videoda NFT’lerin Non-fungible token yani değiştirilemez token olduğu yer alıyor.

Video ile alakalı önemli bir nokta ise NFT kavramının anlatımında “token” değil “jeton” olarak bir kullanımın tercih edilmesi oluyor.

Binance BannerBinance Banner

CB Dijital Dönüşüm Ofisi’nin NFT Videosu

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin yayınladığı NFT videosu, kripto para dünyasında birçok insan tarafından olumlu bir şekilde karşılandı.

NFT Nedir?

NFT, eşsiz benzersiz token anlamına gelmektedir. Koleksiyonluk dijital varlıklar olarak da tanımlanması bulunmaktadır. NFT’lerin her biri birbirinden farklı değerde veyahut özelliktedir.

NFT’ler yani değiştirilemez token’lar benzersiz olmaları sayesinde değer kazanırken, değiştirilebilir token’lar, kullanan kişi sayısı artış gösterdikçe değer kazanır. 

Daha fazla bilgi için:

https://muhabbit.com/nftnon-fungible-token-token-nedir/

Türkiye’de NFT

Türkiye NFT rüzgârına kapılan ülkelerden sadece biri. Dünyanın birçok bölgesinde NFT koleksiyoncusu olmak isteyen veyahut eserlerini NFT olarak satmak isteyen sanatçılar mevcut. Sadece oyun eşyaları, sanat eserleri veyahut koleksiyon kartları değil sosyal medya platformu Twitter üzerindeki tweet’ler de NFT olarak satılabiliyor.

Türkiye’de de NFT rüzgarı son hız devam ediyor. Cüneyt Özdemir, Saba Tümer gibi isimlerin tweet NFT’si açık artırması ile başlayan rüzgâr çeşitli şekillerde devam ediyor. Tıpkı Gülben Ergen’in, ikonik cümlesi “Unutmayın ki bana hiçbir şey olmaz.” için bir NFT açık artırması düzenlemesi gibi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar