Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66098
0.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3388.46
-1.49%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.95
-3.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.9
-0.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Celsius, Mahkeme Kararıyla Altcoin Satışına Başlıyor: 24 Milyon Dolar Değerindeki Varlıklarını Likidite Ediyor

Clock
Paylaş
Celsius, Mahkeme Kararıyla Altcoin Satışına Başlıyor: 24 Milyon Dolar Değerindeki Varlıklarını Likidite Ediyor

Kurucusu ve eski CEO’su geçtiğimiz perşembe gözaltına alınan Celsius, Chainlink ve BNB gibi altcoinler de dahil olmak üzere toplam değeri 24 milyon doları aşan altcoinleri elinden çıkarmaya başladı.

Celsius, ABD düzenleyicileri tarafından dolandırıcılık ve kayıt dışı menkul kıymet teklifleri gibi suçlamalarla karşı karşıya olmasına rağmen, iflas mahkemesinden aldığı onayın ardından elindeki altcoinleri likidite etmeye başladı.

728×90 muhabbit - Celsius, Mahkeme Kararıyla Altcoin Satışına Başlıyor: 24 Milyon Dolar Değerindeki Varlıklarını Likidite Ediyor300x250 muhabbit - Celsius, Mahkeme Kararıyla Altcoin Satışına Başlıyor: 24 Milyon Dolar Değerindeki Varlıklarını Likidite Ediyor

Hukuki mücadele içerisinde olan Celsius; Chainlink (LINK), FTT token, Synthetix Network (SNX), BNB coin, 1Inch ve 0x Protocol (ZRX) gibi çeşitli altcoinleri kurumsal kripto ticaret platformu FalconX üzerinden satışa çıkardı.

Lookonchain verilerine göre Celsius’un satışa çıkardığı altcoin transferleri:

  • 1.27 milyon LINK (yaklaşık 8.50 milyon dolar)
  • 2.83 milyon SNX (yaklaşık 7.84 milyon dolar)
  • 12,597 BNB (yaklaşık 3 milyon dolar)
  • 4.45 milyon 1INCH (yaklaşık 2.26 milyon dolar)
  • 8.53 milyon ZRX (yaklaşık 1.9 milyon dolar)
  • 439,000 FTX tokeni (yaklaşık 713,000 dolar)
  • Ayrıca, Celsius, değeri yaklaşık 235,000 dolar olan 186,149 adet Bone ShibaSwap (BONE) token’ını kripto para borsası OKX’ kripto borsasına transfer etti.

Celsius, 30 Haziran tarihinde iflas mahkemesinden çıkan kararın ardından elindeki altcoinleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olarak dönüştürme izni almıştı. İflas mahkemesi, Celsius’un kredi verenlere BTC ve ETH olarak ödeme yapabilmesi için dönüşüm işlemini onaylamıştı.

İlginizi çekebilir: Celsius Eski CEO’su Alex Mashinsky’nin Tutuklandığı İddia Ediliyor!

Celsius’a açılan davalar

2022 yılında yaşanan kripto para piyasası çöküşü nedeniyle; Celsius, müşterilerin para çekme taleplerini yerine getiremediği için 2022 Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmuştu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Adalet Bakanlığı (DOJ), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ve ABD Hükümeti gibi ABD’nin düzenleyici kurumları Celsius’a karşı birçok suçlama ve dava açtı. Bu suçlamalar arasında dolandırıcılık ve kayıtlı olmayan menkul kıymet teklifleri gibi iddialar yer almaktadır.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar