Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53574.03
3.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3146.52
2.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.96
5.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397
2.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Chainalysis: DeFi Benimsenmesine ABD Öncülük Ediyor!

DeFi’yi benimseyen ülkeler arasında ilk beş sırayı ABD, Vietnam, Tayland, Çin ve İngiltere’nin aldığını belirtiyor.

Clock
Paylaş
Chainalysis: DeFi Benimsenmesine ABD Öncülük Ediyor!

Blockchain analitik firması Chainalysis tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre, ABD, merkezi olmayan finansın (DeFi) benimsenmesine öncülük ediyor. 

Chainalysis, DeFi protokollerinin en yüksek benimsenmesini hangi ülkelerin gösterdiğini izleyerek 24 Ağustos tarihinde DeFi Benimseme Endeksi raporunu yayımladı. Elde edilen bulgular, kripto para birimi alanına halihazırda ilgi duyan yüksek gelirli nüfusa sahip yerlerde benimsemenin hızla ilerlediğini gösteriyor.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Chainalysis raporunda, ülkeleri üç kategoriye ayırıyor: alınan zincir içi DeFi değeri, alınan zincir üstü perakende DeFi değeri ve zincir üzerindeki DeFi mevduat sayısı. Bunlardan ilk ikisi, daha zengin ve daha az varlıklı nüfusa sahip ülkeler arasındaki eşitsizlikleri azaltmak için her ulusun, ikamet eden kişi başına servetini telafi edecek şekilde ağırlıklandırılmış. Bu ölçümlerle 154 ülkeyi sıralayan Chainalysis, bular arasında ilk beş sırayı ABD, Vietnam, Tayland, Çin ve İngiltere’nin aldığını belirtiyor.

Chainalysis’e göre, en büyük kurumsal ve profesyonel pazarlara sahip ülkeler en fazla DeFi benimsemesini sağlıyor. Bunun nedeni, araştırmalarına göre DeFi’nin kripto para alanını içeriden öğrenenlerin alanı olarak kalmasıdır. 

Chainalysis

Raporda ayrıca şu ifadelere yer veriliyor:

“DeFi’nin benimsenmesi, öncelikle deneyimli kripto para birimi yatırımcıları ve yenilikçi platformlarda yeni alfa kaynakları arayan yatırımcılar tarafından destekleniyor.”

Bunların yanında Chainalysis, geçtiğimiz hafta da 2021 yılı için Küresel Kripto Para Birimi Benimseme Endeksini yayımlamıştı. Chainalysis’in küresel olarak kripto para biriminin hem merkezi hem de merkezi olmayan kullanımlarının tabandan benimsenmesini izlediğini belirtmişti. Bu arada yayımlanan her iki raporda da Vietnam, ilk beşe giren tek ülke olarak göze çarpıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar