Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62274.8
1.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3441.2
2.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.36
1.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $411
1.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Chiliz CHZ Fiyat Analizi 20.02.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chiliz’i inceliyoruz. Chiliz grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Chiliz CHZ Fiyat Analizi 20.02.2022

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Chiliz yani CHZ’yi inceleyeceğim. Son Chiliz fiyat analizimi güncelleyeceğim ve grafiğimizin güncel durumunu ele alacağım. Marketin düşüş yaşadığı bugünlerde dip aramak portföyünüzde zarar oluşturacaktır. Bu nedenle oluşturulabilecek en mantıklı stratejileri grafik üzerinde anlatacağım.

Binance BannerBinance Banner

CHZ Fiyat 20 Şubat 2022

0,2 dolar seviyesini kaybeden CHZ, şu an 0,1866 dolar seviyesinde işlem görmekte. Direnç bölgesinden tepki aldıktan sonra %25 oranında düşüş yaşayan CHZ, destek bölgesine yaklaşmış durumda.

CHZ Grafik 20 Şubat 2022

Chiliz CHZ fiyat grafiği 20.02.2022 4 saatlik grafik veriler Binance borsasından alınmıştır.

Grafik üzerinde bir adet yeşil düşen trend çizgisi bulunmaktadır. Düşen trend çizgisinden alınan tepkiler beyaz ok işaretleri ile gösterilmiştir. Düşen trend çizgisi dışında grafikte destek ve direnç bölgeleri bulunmaktadır. Ayrıca grafiğimizin alt kısmında RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmakta. TradingView aracılığıyla hazırlanan grafiğimiz 4 saatlik zaman dilimindedir. Grafikte kullanılan veriler ise Binance borsasının sağladığı CHZ/USDT paritesine aittir.

CHZ Analiz 20 Şubat 2022

Destek ve direnç bölgelerimizi her zaman olduğu gibi mor alanlar yardımıyla belirttim. Grafiğimizde bulunan düşen trend çizgisini 2 Şubat 2022 tarihli CHZ fiyat analizimizden hatırlayabilirsiniz. Düşen trend çizgisinin kırılması durumunda trend çizgisi altında zarar kesilecek şekilde pozisyon açılabilir şeklinde analiz etmiştik. Düşen trend çizgisi kırılımı sonrası %30 oranında değer kazanan CHZ, belirttiğimiz ilk direnç bölgesinden tepki aldı. 2 Şubat 2022 tarihli fiyat analizimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Grafiğimizin güncel durumuna bakacak olursak, destek bölgesine yaklaşması yeni pozisyon açmayı düşünenler için avantaj sağlamakta. Geçmiş fiyat hareketlerinde güçlü bir destek seviyesi olan 0,17 dolar destek bölgesinin altında zarar kesilecek şekilde pozisyon düşünülebilir. Destek bölgesinin kaybedilmesi durumunda 0,1 dolar seviyesi tekrar gündeme gelecektir. Bu nedenle şu an bulunduğumuz destek seviyesi oldukça önem teşkil etmekte.

chiliz chz fiyat analizi 1

CHZ Yorum 20 Şubat 2022

Güncel grafiğimiz hakkında görüşlerim bu şekildeydi. Umarım destek seviyesi kaybedilmez ve düşen trend kırılımı sonrası başlayan yükselişi devam eder.

Chiliz grafiğindeki teknik göstergeleri ve olası hareketleri incelediğim fiyat analizimiz bu şekildeydi. Önümüzdeki günlerde grafiğimizi tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar