BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Chris Larsen: ABD Teknoloji Savaşını Kaybediyor!

Chris Larsen ABD’nin teknolojik soğuk savaşı kaybettiğini iddia ediyor!

Yayın:

-

Chris Larsen

Ripple’dan Chris Larsen, ABD’nin blockchain ve kripto para birimi ile ilgili şirketlere yönelik sert düzenleyici yaklaşımı nedeniyle Çin ile olan “teknolojik soğuk savaşı” kaybettiğine inanıyor.

Büyük bir kripto şirketi olan Ripple’ın kurucu ortağı ve başkanı Chris Larsen, 21 Ağustos’ta The Hill için yazdığı bir makalede, Çin’in dijital para liderliği ile birlikte dijital yuan’ın, ABD dolarının yerini alacağını ve “yüzyılda bir ele geçen bir fırsat” olduğunu söyledi.

Larsen, devam eden teknolojik mücadelede, Çin’in ABD’ye karşı üstün olmasının ana nedenlerini sıraladı. Çin, Alipay ve WeChat gibi teknoloji devleri aracılığı ile “dijital ödemelerin evrensel kullanımına” ulaştı.

Çin kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) çıkarmanın tam “zirve noktasındayken” ABD’nin hala resmi bir dijital dolar girişiminde bulunmadığını söyledi. Larsen ayrıca konu hakkında şunları söyledi:

Kripto para madenciliğinin en az %65’i Çin’de bulunmakta. Bu da Çin hükümetinin bu protokoller üzerinde kontrol sahipi olması için gereken çoğunluğa sahip olduğunu gösterir. Yani Çin, ABD’ye göre Kripto konusunda ciddi anlamda önde.

Larsen, Çin’in artık “dünyada iki küresel finans merkezini kontrol eden tek ülke” olduğunu iddia etti.

Larsen, Çin’in teknoloji ve kripto liderliğine meydan okumak için, “güçlü Amerikan finans teknoloji şirketlerinin” kendi ulusal güvenlik çıkarları için çalışması gerektiğini kabul etmesi olduğunu düşünüyor.

Yönetici, ABD’nin dijital yuan’a ayak uydurmak için dijital dolar girişimini derhal başlatması gerektiğini düşünüyor. Larsen’e göre, ABD’nin bir sonraki adımı ise Silikon Vadisi’ni küresel bir finans teknoloji merkezi olarak kurması gerektiği.

Larsen’in bu düşünceleri, XRP ile ilgili devam eden düzenleyici belirsizliğinin tam ortasında geldi. Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, Ripple tarafından On-Demand Liqudity gibi sınır ötesi uygulamalarda kullanılmakta.

20 Ağustos’ta Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın şu ana kadar karşı karşıya kaldığı en büyük sorunun, XRP’nin yasal durumunun net olmaması olduğunu vurguladı. Kripto para birimi projesi Ripple, XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu iddia eden birçok dava ile uğraşmakta.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Coinbase, Kripto Patent Grubunun Kurucu Üyesi Oldu!

Coinbase, patent grubuna kurucu üye olarak katıldı!

Yayın:

-

Coinbase

Finans şirketi Square tarafından yönetilen Cryptocurrency Open Patent Alliance, (COPA) kısa bir süre önce Coinbase şirketini kurucu üye olarak seçti. Square, teknolojik gelişmeleri sınırlanmasını istemediği için patent grubunu Eylül ayında açıklamıştı.

Coinbase’in kıdemli danışmanı ve COPA yönetim kurulu üyesi olan, Brittany Cuthbert, Cuma günü yaptığı bir açıklamada şunları söyledi.

Kripto ekonomisi büyümeye devam ederken, açık bir finansal sistem ile inşa edilen tüm projelerin güçlendirilmesinin önemli olduğuna inanıyoruz. Sektörümüz için temel bir patent ittifakı oluşturmak için COPA üyeleri ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

20 yılı aşkın bir süredir patentler, rakiplerin benzer ürün veya hizmetler üretmesini ya da belirli teknolojileri kullanmasını engelleyen, tescilli sayılan yeniliklere hak iddia etmekte. Açık kaynak teknolojisi, kripto ve blockchain endüstrisinde ortak bir tema olmasına rağmen, Block.one ve Samsung dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlar, alandaki belirli gelişmeler için patent talebinde bulundu.

Cuthbert, sözlerine şöyle devam etti:

COPA, kripto para biriminin başarısının, inovasyon yapmak için mevcut teknolojileri geliştirmek için bir araya gelen topluluğa bağlı olduğuna inanıyor. Bu durum, tarafların patent talep etmesi halinde mümkün olmayabilirdi.

COPA, patentlerin dünyada kullanımı olduğunu, ancak sınırların aşılabileceğine ve sorunlara yol açabileceğine inanıyor. Açıklamada, “Patentler zaman zaman savunma amaçlı yararlı olabilirken, patentlerin saldırgan ve yanlış yönlendirilmiş kullanımı, kripto para birimleri gibi yeni teknolojilerin büyümesini ve benimsenmesini tehdit ediyor.” ifadesi yer almakta. “

Yaklaşık 12 yıl önce, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, teknik incelemesini yayınlamıştı. Bunu izleyen kripto para devrimi, büyük olasılıkla, bu teknolojinin açık kaynaklı temelleri sayesinde mümkün oldu.

Açıklamada, “COPA, kripto para biriminde temel teknolojiyi herkesin özgürce kullanabilmesini amaçlıyor ve ikili bir yaklaşım uygulayarak patent sorununu çözüyor” ifadesi kullanılmış.

An itibarıyla COPA içinde Square, Coinbase, Blockstream ve Kraken dahil olmak üzere 18 üyeye sahip.

Daha fazla Blockchain Haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Ripple Moneygram Üzerindeki Hisselerini Sattı!

Yayın:

-

Ripple Moneygram

Ripple Labs, 2019 yılında yaptığı 15 milyon $ değerindeki MoneyGram yatırımını geçtiğimiz günlerde sattığını açıkladı.

Ripple Labs, 27 Kasım’dan 4 Aralık tarihinde kadar Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurarak, MoneyGram’daki (MGI) 2.264.113 hissesini sattı. Satışların toplam fiyatı ise 15.303.792 $’a tekabül ediyor.

MoneyGram’ın hisse senedi değeri 1 Ekim’de 2.94 ABD $’ından 23 Kasım tarihinde 8.53 ABD $’ına kadar yükseldi. Ripple’ın satış haberinden sonra hisse senetleri 6.54 $’a kadar geriledi.

Moneygram ve Ripple arasındaki ortaklığın 2019 yılı boyunca genişlediğine dair duyurulara rağmen, iki şirket arasındaki ilişki bu yılın başlarında normal gibi görünüyordu. Bir Ripple yetkilisi, konu hakkında şunları söyledi:

Ripple, MoneyGram’ın dijital dönüşümünün gurur duyduğumuz bir ortağıdır. Bu, Ripple’ın MGI yatırımında bazı kazançlar elde etmek için yaptığı mantıklı finansal kararıdır ve hiçbir şekilde ortaklığımızın mevcut durumunun yansıması değildir.

Ripple, geçtiğimiz Haziran ayında MoneyGram’a büyük bir yatırım yaptığını duyurdu ve bu durum MoneyGram’ın ödemeleri hızlandırmak için xRapid teknolojisini kullanmasına ön ayak oldu.

Halen 48 milyar XRP’ye sahip olan Ripple, son birkaç yılını token ile olan ilişkisini azaltarak geçirdi. Ancak son fiyat artışları bu durumu değiştirebilir.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.