BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Ripple’ın Kurucu Ortağı San Francisco’yu Kameralar ile Çevreleyecek!

XRP’nin kurucu ortağı, şehri kameralar ile donatarak suç unsurlarını ortadan kaldırmayı planlıyor!

Yayın:

-

Crypto Mogul ve Ripple’ın kurucu ortaklarından biri olan Chris Larsen, San Francisco sokaklarına tamı tamına 1.000 adet yüksek teknoloji ürünü kameralardan kurmak için 4 milyar $’ın üzerinde ödeme yaptı. Açıklamalara göre Larsen’in asıl amacı, suç ve hırsızlık ile mücadele etmek.

New York Times tarafından yayınlanan bir habere göre, yakın zaman dilimi içinde corona virüs hastalığına yakalanıp iyileşen Larsen, 2011 yılında bahçesine giren bilinmeyen bir grup adamın etkisinde kalarak bu projeyi üstlenmiş. Larsen’i etkileyen en büyük olay ise, çocuklarının evde olmasıydı.

Kamu Güvenliği Adına “Alternatif” Sistem

Ripple’ın icra kurulu başkanı, bu projeyi alternatif bir kentsel güvenlik sistemi olarak gördüğümü belirtti. New York Times ise, San Francisco’da şiddet içerikli suç oranının yüksek olmamasına rağmen,mülk ile ilgili suçların birçok sakin için “baş ağrısı” haline gelmiş olduğunu belirtiyor.

Larsen tarafından kurulan bu güvenlik ağı, San Francisco’nun yaklaşık olarak 135 bloğunu kapsıyor. Larsen ayrıca, bazı karakolların internet ücretlerini üstlenmiş durumda. Bu durumun sebebi olarak ise, çoğu polis merkezinin iyi internet servisinin olmaması olarak iddia ediliyor.

Bir polis departmanı çalışanı New York Times’a şunları söyledi;

Departmanın kameraları yöneten kurumdan görüntüleri isteme süreci var. Ayrıca bu kurum, S.F.P.D’ye görüntüleri verip vermeme kararına sahip.

San Francisco’yu İzleyen Topluluk

Raporda ayrıca Larsen’in kurduğu ağın nasıl çalıştığı hakkında bilgiler de var.

Kameraların kurulacağı sırada, komşular bir araya geliyor ve kameraların nereye kurulacağına karar veriyor. Bu güvenlik sistemi mülk sahibinin takdirine bağlı olarak özel mülklere de kurulabilir. Muhtemelen San Francisco’da birçok ev ve işletme sahibi bu duruma karşı çıkmayacaktır. Görüntüler mahalle koalisyonu tarafından izleniyor ve kameralar 7 gün 24 saat kayıt halinde.

Geçtiğimiz günlerde, Wall Street Journal muhabiri Paul Vigna ile yapılan bir röportajda, Ripple’ın kurucu ortağı ve icra kurulu başkanı Chris Larsen, ABD’nin blockchain ve kripto para birimi endüstrisini “denemek, uygulamak ve düzenlemek” açısından çok yavaş kaldığını düşündüğünü belirtti.

Chris Larsen’in yaptığı bu hamle ile birlikte sizce suç oranları düşebilir mi?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitcoin Tarihinin En Büyük Transferi Gerçekleşti! Xapo’dan Transfer!

Dolar bazında değerlendirildiğinde transfer, 1.1 Milyar $ değerinde.Toplamda 88,857 BTC’nin transfer edildiği işlemde transfer edilen meblağ dudak uçuklatıyor.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin tarihinin en büyük transferi dün itibarıyla gerçekleştirildi.

Dolar bazında değerlendirildiğinde transfer, 1.1 Milyar $ değerinde.Toplamda 88,857 BTC’nin transfer edildiği işlemde transfer edilen meblağ dudak uçuklatıyor.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Haberleri

Bitcoin Transferi Detayları

Xapo Cüzdanı

Blockchain verilerine göre 88,857 adet Bitcoin iki farklı adrese bölünmüş durumda. Whale Alert verilerine göre transfer Xapo’dan gerçekleşmiş görünüyor. Xapo ise birçok para birimi için gönderme, alma ve saklama hizmeti sunuyor. Bitcoin saklamak için de en çok tercih edilen şirketlerden birisi olan Xapo, Gibraltar (Cebelitarık) meşeli bir şirket olarak öne çıkmakta.

Yine Whale Alert verilerine göre Xapo’dan gönderilen Bitcoin’lerin tanımlanamayan bir cüzdan gönderildiği belirtiliyor. Bu noktada kişinin ya da kurumun hangi amaçla bu işlemi gerçekleştirdiği belirsiz görünüyor. Cüzdan güvenliği açısında belirli sürelerde taşınan cüzdanlardan biri olma olasılığı bulunan cüzdan, aynı zamanda satış için de transfer ediliyor olabilir.

DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

İlk 100 Kripto Para Birimi

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Abra CEO’su Bill Barhydt: Yatırım Portföyümün Yüzde 50’sini Bitcoin Oluşturuyor

CEO sahip olduğu Bitcoin hisselerini artırdı.

Yayın:

-

Büyük kripto para birimi şirketi Abra’nın kurucu ortağı ve CEO’su, Bill Barhydt Bitcoin’de (BTC)  açıkça yükseliş beklentisini duyurdu.

Abra CEO’su sosyal medya platformu twitter üzerinden yayımladığı bir mesaj ile cüzdanında bulundurduğu Bitcoin yatırım miktarını arttığını açıkladı. CEO’ya göre, Bitcoin şu anda toplam yatırım portföyünün % 50’sini oluşturuyor.

Para Görüşmeleri üzerine Youtube üzerinde yaptığı bir canlı yayında konuşan Barhydt YouTube canlı yayınında Bitcoin’in şu anda dünyadaki en iyi yatırım fırsatı da olduğunu iddia ederek Bitcoin konusundaki yükseliş beklentisini yineledi.

Yönetici, Bitcoin’in kıtlığının kripto para biriminin en iyi yatırım seçeneği olmasının en büyük nedenlerinden biri olduğunu söyleyen Barhydt şu açıklamaya yaptı:

“Yeni Bitcoin’in basılması önümüzdeki yıllarda sıfıra yaklaştıkça, fiat’a karşı değeri fırlayıp artmaya devam edecek. Nakit ya da fiat olarak da adlandırılan devlet tarafından basılan para, aslında değersizleşirken, Bitcoin’in değeri sabit artıyor. Asla şu anda olduğundan daha az fiat basılmayacak. Nakit sadece gittikçe daha fazla değersizleşecek. “

Canlı yayın sırasında Barhydt , Tether ( USDT ) ve USD Coin ( USDC ) gibi stablecoin’lere ve ayrıca Merkez Bankası dijital para birimleri (CBDC)’ne de değindi. Dijital Yuan gibi küresel CBDC’lerin ihraç edilmesinin, Merkez Bankalarının para basmayı bırakacağı anlamına gelmediğini savundu. Barhydt açıklamasında bu durumun Merkez Bankalarının aslında istediği zaman para basma konusunda sorumsuz davranışlarına devam etmelerini kolaylaştırdığını dile getirdi.

Önde gelen Bitcoin boğalarından biri olarak bilinen Barhydt, Ekim 2020’nin başlarında yaptığı bir açıklamada, 2015’ten bu yana yükselişe geçen Bitcoin’in bu yükselişine devam edeceğini açıkladı. Barhydt, daha önce yaptığı açıklamalarında Bitcoin’i altına benzer bir değer deposu olarak da adlandırmıştı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.