BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Ripple Ortaklarından Larsen Virüsü Yendi

Yayın:

-

Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, corona virüsünü yendi. Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü zengin fakir, genç yaşlı dinlemiyor. Herkese bulaşma ihtimalinin olduğu virüse Chris Larsen de yakalanmıştı. Aslında Larsen’in virüse yakalandığı, virüsü yendikten sonra ortaya çıktı. Yaptığı testler sonucunda durumu pozitif çıkan XRP’nin eski CEO’su, bir müddet virüs ile mücadele ettiğini gizledi. Chris Larsen’in verdiği mücadele ise 2 gün önce sonuç verdi. Larsen 2 Nisan akşamı twitterdan paylaştığı mesajla corona virüsünü yendiğini açıkladı.
Chris Larsen, testinin pozitif olduğunu öğrendikten sonra nasıl bir süreçten geçirdiği bilinmiyor. Tamamen gizli tuttuğu bu bilgiyi, virüsü yendikten sonra ortaya çıkardı. Larsen, 60 yaşında olmasına rağmen paylaştığı tweet ile ne kadar dinç olduğunu gösterdi. Herkesin bildiği üzere virüs, 65 yaş ve üstünü daha fazla etkilemekte. Sınırda olan Ripple kurucu ortağı direnç göstererek bu virüsü yenmeyi başardı.

Ripple Ortağı Kan Bağışında Bulundu

Chris Larsen, Ripple eski CEO’su ve para biriminin kurucu ortağı olarak biliniyor. Larsen, sadece bu özellikleri ile bilinmiyor. Aynı zamanda kripto dünyasında aktif kullanıcılar arasında yer alıyor. Bu özellikte Chris Larsen’i dünyanın en zengin insanları arasına koyuyor. 2016 yılında şirketteki CEO görevinden istifa etse de şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürütmeye devam ediyor.
Chris Larsen’ın corona virüsünü yendikten sonra yaptığı davranış ise alkış aldı. Larsen henüz hastalıktan yeni kurtulmuş olmasına rağmen, antikor araştırması için kan bağışında bulundu. Virüsü yenen kişilerden alınan kan, diğer hastalar için umut kaynağı. Bu yüzden Larsen de kan vererek hastalığı yenen insanlardan aynı davranışı göstermesini diledi. Larsen’in attığı tweette diğer detay ise çok korunaklı bir maske takmasıydı. Maskenin ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşıldı.

Yatırımcılar XRP’de Hareket Bekliyor

Yatırımcılar, Chris Larsen’in düzelmesinden sonra piyasada hareketlilik bekliyor. Kullanıcılar tarafından hem Ripple hem de eski CEO Chris Larsen yakın şekilde takip ediliyor. Birçok yatırımcı da Larsen’in corona virüsüne yakalanıp, virüsü yenip yenmediğini öğrendi. Twitter da paylaşım yapmasaydı kimsenin haberi olmayacaktı. Ancak dijital paraya yatırım yapanlarında beklentisi XRP yukarı yönlü ivmelenme olması. Larsen’in hastalıktan kurtulması kripto parayı etkileyecek mi, ileri ki günlerde göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

ASEAN Ülkelerine Dijital İpek Yolu Çağrısı!

Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping, ASEAN Ülkelerine Dijital İpek Yolu çağrısında bulundu.

Yayın:

-

ASEAN Ülkelerine Dijital İpek Yolu Çağrısı!

Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping, ASEAN ülkelerine çağrıda bulundu. South China Morning Post’un haberine göre Çin Başkanı, bölgesel kalkınma ve siyasi istikrarı korumak amacıyla Endonezya, Malezya, Tayland, Filipinler ve Singapur liderliğinde kurulan Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği’ni yani ASEAN’ı “Dijital İpek Yolu”nu geliştirmeye çağırdı.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin de katıldığı Suudi Arabistan’daki G20 Liderler Zirvesi’nden sonra Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping’in durağı Çin’in Nanning kentinde düzenlenen China-ASEAN Expo oldu. Mevzu bahis çağrı da tam burada gerçekleşti.

Kısa bir süre önce Amerika Birleşik Devletleri Başkanı seçilen Joe Biden, Çin’in ekonomik gücünü zayıflamak için bölgesel iş birlikleri yapacaklarını açıkladı. Çin de buna ithafen köklerini Güneydoğu Asya Ülkeleri’nde daha fazla salmak için açık çağrıda bulundu.

“Güneydoğu Asya Ülkeleri ile dijital bağlantıyı teşvik etmek amacıyla bir Çin-ASEAN dijital limanı ve “Dijital İpek Yolu” inşa edilebilir.”

Çin halk cumhuriyeti başkanı xi jinping

Ayrıca Xi Jinping, bir süredir Çin’in ekonomiyi canlandırma ve kıtaları birleştirme amacıyla öne sürdüğü Bir Kulak, Bir Yol ya da Kuşak-Yol (Belt and Road Initiative) olarak bilinen modern ipek yolu projesinde Güneydoğu Asya Ülkelerinin önemli bir yeri olduğunu belirtti.

Bir Kuşak Bir Yol Projesi Haritası, görsel The Economist’ten alınmıştır.

2020 yılının başında Amerika Birleşik Devletleri ile girdiği ekonomik savaş sonrası Çin ekonomisi bölgesel iş birliklerine yönelmeye çalışmıştı. ASEAN Ülkelerine olan bu açık çağrı da bu yönelimin en büyük göstergelerinden biri olmakta. Bu tip iş birliklerine başta pek de sıcak bakmayan ASEAN ülkelerinin şu anda daha ılımlı olduğu belirtiliyor.

Daha fazla Çin haberi için: Çin Haberleri
Özellikle dijital yuan çalışmaları ile alakalı daha fazla haber için: Dijital Yuan Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Cypherpunk Holdings En Fazla BTC Tutan 9. Şirket Oldu!

Cypherpunk, Bitcoin hisselerini arttırdı!

Yayın:

-

Cypherpunk

Gizlilik odaklı Kanadalı bir yatırım şirketi olan Cypherpunk Holdings (CSE: HODL), Bitcoin üzerindeki hisselerini artırdı.

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, 30 Haziran 2020’den bu yana rezervlerine 72.979 BTC eklediğini açıkladı.

Cypherpunk, satın almayı, Monero (XMR) ve Ethereum (ETH) hisselerini ve 27 Ağustos tarihinde kapatılan 388.000 $ değerindeki özel bir yerleşim yerinden gelen fonları tasfiye ederek finanse etti.

Bu satın alma operasyon ile beraber Cypherpunk, artık rezervlerinde 276.479 BTC’ye sahip. Bu rakam şirketi, halka açık en büyük 9. Bitcoin sahibi yapıyor. Mevcut değerlere göre, Cypherpunk’ın BTC’deki toplam hissesi 4.8 milyon $’ın biraz altında.

Şu anda halka açık en az 14 şirket, kasasında Bitcoin tutuyor. Bu 14 şirketin toplamda elinde bulundurduğu Bitcoin değeri ise 1,2 milyar $. Bu meblağ, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının kabaca %3.2’sine denk geliyor.

Kanada Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Cypherpunk Holdings’i kayıtlarında Wasabi Wallet ve Samourai Wallet gibi gizlilik odaklı birçok işletme bulunuyor. Şirket, ayrıca bir yeşil bulut altyapı platformu olan Hydro66’ya ve akıllı sözleşme protokolü Chia Network’e yatırım yapmaktadır.

Şirket, Litvanyalı bir politikacı ve eski bir profesyonel poker oyuncusu olan Antanas Guoga tarafından yönetiliyor.

Görünüşe göre daha fazla halka açık şirket nakit varlıklarını daha uygun bir değer deposu olarak Bitcoin’e çevirmekte. Bu önemli eğilimin en ciddi örneği ise, MicroStrategy olarak görünüyor. Şirket, şu anda 38.250 adet Bitcoin’i kasasında saklıyor.

MicroStrategy’nin ardından Galaxy Digital 16,402 BTC ile ikincilik sırasında yer alıyor. Onu takiben Square ise 4.709 adet BTC’ye sahip.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.