Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62143.79
0.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2998.21
-0.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.94
-0.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $541.1
-1.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çin, Dijital Yuan’ın Pilot Testlerine Devam Ediyor!

Çin eyaleti Hainan, bu ay dijital yuan’ı test edecek.

Clock
Paylaş
Çin, Dijital Yuan’ın Pilot Testlerine Devam Ediyor!

Çin’in ada eyaleti olan Hainan’ın, 12-25 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında dijital yuan pilot çalışmasına katılacağı belirtildi.

728×90 muhabbit - Çin, Dijital Yuan’ın Pilot Testlerine Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Çin, Dijital Yuan’ın Pilot Testlerine Devam Ediyor!

21st Century Business Herald tarafından 8 Nisan 2021 tarihinde yayımlanan habere göre, The Industrial and Commercial Bank of China’s’ın Hainan şubesi, Çin Halk Bankası’nın Haikou şubesi ve Sansha şehri yönetiminin pilot çalışmalara dahil olacağı açıklandı.

Dijital yuan testlerinin yapılmasının sebebinin vatandaşların dijital yuanı benimsemelerini sağlamak olduğunu biliniyor. Ancak testlerin, ülkenin Dijital Para Birimi Elektronik Ödeme (Digital Currency Electronic Payment/DCEP) olarak adlandırılan sistemini test etmek için de yapıldığı açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

Test özellikle, dijital yuan kullanımını teşvik etmek üzere Sansha şehrindeki Yongxing Adası’nda yapılacak. Pilot çalışmaya katılacak olanlar, süpermarketler, oteller ve restoranlarda yapılan harcamalar da dahil olmak üzere adada yapılan her 100 yuan alışveriş için 99 yuan (15 $) indirim alacak.

Hainan testi, dijital para biriminin pilot çalışmalarına dahil olan ikinci şehir grubunun bir parçası oldu. 

Bu katmandaki dijital yuan’ı test eden diğer şehirler arasında Şangay ve Changsha da yer alıyor. Bunun yanında Qingdao, Dalian ve Xi’an şehirleri de ikinci partinin bir parçası konumunda ve önümüzdeki aylarda dijital yuan’ı denemelerine buralarda da başlanması bekleniyor.

Bilindiği üzere dijital para birimini test eden ilk şehirler arasında Shenzen, Pekin, Suzhou ve Chengdu yer alıyor. Artan pilot çalışmalar ile Çin, altı yıl önce araştırmaya ve geliştirmeye başladığı dijital yuan’ı piyasaya sürmeye oldukça yaklaşmış görünüyor.

Dijital yuanın gelişimini takip etmek için; Dijital Yuan Haberleri
Daha fazla CBDC için; CBDC Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar