Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51276.17
-1.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2918.55
-0.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.12
-4.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $371.4
4.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çin Dolayısıyla Bir Başka Madencilik Havuzu Daha Faaliyetlerine Son Verdi!

Çin’in madencilik baskıları devam ediyor!

Clock
Paylaş
Çin Dolayısıyla Bir Başka Madencilik Havuzu Daha Faaliyetlerine Son Verdi!

Dördüncü en büyük Ethereum madencilik havuzu olan BeePool, Çin hükümetinin kripto para baskıları dolayısıyla kapanıyor.

Çin merkezli Ethereum madencilik havuzu Salı günü yaptığı açıklamada, “en son düzenleyici politikalar dolayısıyla” operasyonlarını askıya alacağını duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Açıklamadan sonra geçerli olmak üzere, yeni kullanıcıların kaydı ve mevcut kullanıcılar için alt hesapların eklenmesi durdurulacak. Bunun yanı sıra tüm madencilik sunucularının 15 Ekim’e kadar kapatılması bekleniyor.

Duyuru, en büyük ikinci Ethereum madencilik havuzu olan SparkPool’un benzer nedenlerle ay sonuna kadar operasyonlarını askıya alacağını bildirmesinden tam bir gün sonra geldi.

Bu arada BeePool ve SparkPool, Ethereum’un hash oranının dörtte birinden fazlasını oluşturan iki havuz olarak öne çıkıyor.

Geçen haftanın sonlarında Çin Halk Bankası’nın, kripto paralar hakkında bir dizi yeni önlem aldığı ve kripto para ticaretini baskılamak için farklı departmanlara bildiriler yolladığı ortaya çıktı. Bu önlemlerle birlikte ödeme kanallarının engellenmesi ve ilgili internet sitelerinin ve mobil uygulamalarının kanuna uygun bir şekilde engellenmesi bekleniyor.

Çin Hükümeti Odağını Ethereum Madencilerine Kaydırdı!

Bitcoin madencilerine yapılan baskı, madencilerin ülkeyi terk etmesine sebep olmuştu. Şimdilerde ise Çin hükümeti, odağını Ethereum madencilerine kaydırmış gibi görünüyor.

Pazartesi günü Guangming medya kuruluşu, İç Moğolistan’ın özerk bölgesindeki yetkililerin bir ihbarı neticesinde, bir depodan 10.000 Ethereum madencilik ekipmanına el konulduğunu bildirdi.

Habere göre, İç Moğolistan makamları şimdiye kadar 45 kripto para madencilik projesine el koydu ve yılda 6.58 milyar kW/h elektrik tasarrufu sağladı.

Madencilik baskısı, ETH fiyatının dün 3.000 $‘a kadar düşmesine sebep oldu ve an itibarıyla Ethereum 2.919 $’dan işlem görüyor.

BeePool dört yıldır faaliyet göstermekte olan bir madencilik havuzuydu. Şirket geçen hafta madenciliği yapılan Ethereum bloklarının %6.7‘sinden sorumluydu ve tam 3.000 blok’un çözümünü yapmıştı.

Madencilik kârlı bir sektör olsa da, Ethereum London güncellemesi ile birlikte artık madenciler her bir blok için daha az ödül alıyor.

İlginizi Çekebilir: Ethereum London Güncellemesi Nedir?

Ağın devam eden ETH 2.0 güncellemesindeki bir sonraki aşamada ise madenciler, Proof-of-Stake konsensüsü ile daha da etkisiz hale getirilecek.

Daha fazla Çin Haberleri için: Çin haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar