Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68650
1.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3866.51
0.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.21
1.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602
0.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Çin’de Kripto Para Fenomenlerinin Hesapları Kapatıldı!

Çin hükümeti, kripto para fenomenlerinin sosyal medya platformu Weibo’daki hesaplarını kapattı.

Clock
Paylaş
Çin’de Kripto Para Fenomenlerinin Hesapları Kapatıldı!

Çin’in kripto para dünyasıyla ilgili “farklı” düzenlemeleri devam ediyor.

Çin kripto para ekosisteminde önemli bir noktada olan birçok isim, ülkenin kendi sosyal medya platformu Weibo üzerinde banlandı. Bugün yaşanan olay, Wu Blockchain tarafından duyuruldu.

728×90 muhabbit - Çin'de Kripto Para Fenomenlerinin Hesapları Kapatıldı!300x250 muhabbit - Çin'de Kripto Para Fenomenlerinin Hesapları Kapatıldı!

Ülkenin kripto para ekosistemini etkileyen, ekosistemde kilit rollere sahip olan birçok kripto para influencer ve analisti, Çin hükümeti tarafından ülkenin Twitter’ı olarak görülen sosyal medya platformu Weibo’dan banlandı.

Çin’in Kripto Para Hesaplarını Kaldırmasının Sebebi Ne?

Çin’in geniş çaptaki hesap kaldırması kripto para dünyasında ilgi çekti. Son zamanlarda halkı kripto para yatırımlarından uzak tutmaya çalışan Çin, halkı caydırmak için devlet yayın organlarından yayınlar yapıyordu. Kripto para yatırımlarının yüksek risk taşıdığını, Blockchain üzerinde token çıkartmanın kolaylığından ötürü dolandırıcılığa yatkın olduğu da yayınlarda geçiyordu.

Halkı kripto para yatırımlarından caydırmak isteyen Pekin hükümetinin, bu sebeple Çin kripto para ekosistemindeki önemli isimlerin hesaplarını kapattırdığı düşünülüyor.

Düşüşün Sebebi Çin Mi?

Çin hükümetinin Weibo üzerinde kripto para fenomenlerinin kullanıcı hesapları kaldırmasının ardından Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinde bir düşüş gözlendi.

3 saat içerisinde 2 bin dolarlık bir düşüş yaşayan Bitcoin nedeniyle son 24 saatte 65 bin yatırımcı likide oldu.

KwBkv1Nv - Çin'de Kripto Para Fenomenlerinin Hesapları Kapatıldı!
Bir günlük Bitcoin fiyat grafiği

Birçok kripto para analistine göre Bitcoin’in fiyatında yaşanan düşüşün ve akabinde tüm kripto para piyasasında meydana gelen düşüşün sebebi Çin. Çin’in daha önce kripto para dünyasında piyasa manipülasyonu yapma odaklı dolandırıcı hesapları kaldırdığı olmuştu. Ancak daha önce hiç bu kadar büyük çaplı bir hesap kaldırma yaşanmamıştı. Bugün yaşanan olay, şu ana kadar gerçekleşen en sert hesap yasaklama serisi olarak kayıtlara geçti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar