Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67133.7
-5.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3226.8
-8.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.16
-18.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583
-5.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Çin’de Yasal Olarak Tanınan İlk Güney Kore Borsası!

Güney Kore merkezli kripto para borsası DBX, Çin’de kripto para şirketini kurma lisansını kaptı.

Clock
Paylaş
Çin’de Yasal Olarak Tanınan İlk Güney Kore Borsası!

Güney Kore merkezli kripto para borsası DBX, Çin’de tüm yerel kripto para alım satımları yasaklansa bile geçerli olabilecek bir lisans aldıklarını açıkladı.

DBX geçtiğimiz 2020 yılının sonlarına doğru denizaşırı operasyonlarını genişletme planlarının bir parçası olarak Çin’de işletme açma lisansına başvurmuştu. Kore Blockchain Koordinasyon Derneği üyesi olan kripto para borsası, 28 Aralık 2020’de Çin hükümetinden geçici bir izin almıştı. Geçici izni alan borsa, 5 Şubat 2021 tarihinde bir sonraki aşamayı da geçerek kalıcı bir lisansın sahibi oldu.

DBX, lisansını aldıkları yan kuruluşları Tabi’nin en geç Mart ayına kadar açılacağını açıkladı. Bununla birlikte operasyon genişletme planlarının bir sonraki duraklarının Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Endonezya ve Kamboçya olduğu belirtildi.

728×90 muhabbit - Çin'de Yasal Olarak Tanınan İlk Güney Kore Borsası!300x250 muhabbit - Çin'de Yasal Olarak Tanınan İlk Güney Kore Borsası!

Çin’de Yasaklanmayacak Kripto Para Devri!

Çin ve kripto para birimleri arasındaki ilişki 2017 yılından beri oldukça çalkantılı. Çin, 2017 yılında ilk kez kripto para borsalarına bir yasak getirerek ülke çapında kripto para ile alakalı faaliyetleri durdurmuştu. Ardından daha da ileri giderek kripto para madenciliği faaliyetlerini de durdurmuştu.

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin başta olmak üzere kripto para dünyası ile alakalı bazı fikirlerini değiştiren Çin, DBX’e verdiği yasal lisans ile de bunu bir kez daha gösterdi. Bir DBX yetkilisi alınan lisans ile alakalı konuştu.

“Çin hükümetinden alınan şirket kurma lisansı, Çin’de yabancı kripto para borsalarının kurulmasına yönelik karşıt görüşlere rağmen elde edildi. Bu, onu çok daha önemli bir hâle getiriyor.”

DBX sözcüsü

Kripto para borsalarına karşı yaklaşımları bir yana Çin, şu anda tüm dünyada etkisi hissedilen merkez bankası dijital para birimi yarışında oldukça iyi bir yerde. Merkez bankası destekli dijital yuan’ı benimseme çalışmaları devam eden Çin, geçtiğimiz günlerde dijital yuan airdrop’larına bir başkasını eklemişti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar