Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66212
-0.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3514.59
-2.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.67
-3.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.8
-0.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çin’deki McDonald’s 31.Yılına Özel 188 Tane NFT Dağıtacak!

Big Mac Rubik’s Cube adlı NFT’ler, Çin’deki McDonald’s tarafından çalışanlara ve müşterilere dağıtılacak.

Clock
Paylaş
Çin’deki McDonald’s 31.Yılına Özel 188 Tane NFT Dağıtacak!

Fast-food devi olan McDonald’s, Çin pazarındaki 31. yıl dönümünü kutlamak için 8 Ekim tarihinde 188 adet değiştirilemez token (NFT) yayımladı. “Big Mac Rubik’s Cube” olarak adlandırılan NFT’ler, çekilişin bir parçası olarak çalışanlar ve tüketiciler arasında dağıtılacak.

728×90 muhabbit - Çin'deki McDonald's 31.Yılına Özel 188 Tane NFT Dağıtacak!300x250 muhabbit - Çin'deki McDonald's 31.Yılına Özel 188 Tane NFT Dağıtacak!

Big Mac Rubik’s Cube NFT’leri, açılışı yapılan yeni McDonalds’s ofisinin üç boyutlu yapısı temel alınarak tasarlandı.

McDonald’s NFT’leri Conflux blok zinciri üzerinde oluşturuldu. Conflux, aslında açık kaynaklı bir Layer 1 projesi olmakla beraber Bitcoin ve Ethereum projelerinden bildiğimiz Proof of Work (PoW) mekanizmasını kullanır. Conflux, PoW mekanizmasını “Tree Graph” mimarisiyle birleştirerek farklı ve daha güçlü bir algoritmaya sahip olduğundan bahsedebiliriz. Bunun yanında Conflux, Çin hükümetinden destek alan bir projedir.

cornflux twitter hesabı

Çin’deki McDonald’s hisselerinin çoğu, Çin Halk Cumhuriyeti’nin devlete ait bir yatırım şirketi olan CITIC Group’a aittir.

McDonald’s Çin’in piyasaya NFT’leri tanıtması bir yandan da kafaları karıştırdı. Son zamanlarda Çin kripto paralarla ilgili her şeyi yasaklamaya başlamıştı. Şimdi ise Çin’deki McDonald’s NFT çıkarıyor. Çin kripto para konusunda kurallarını esnetmeye başlayacak mı?

Kripto Para Sektöründe Çin Baskısı

Çin merkezli bir kripto para borsası olan Huobi, Çin yasağının ardından yeni müşteri kayıtlarını durdurmak zorunda kaldı. Huobi yıl sonuna kadar Çin’deki tüm işlemlerini ve hizmetlerini durduracağını açıkladı. Çin’in kripto para ve kripto para madenciliği üzerine olan baskıları tüm hızıyla devam ederken bugün (8 Ekim 2021) Çin’in kripto para madenciliği sektörünü yasaklı listenin taslağına aldı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar