Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57281.48
11.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3268.83
6.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.43
5.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.9
0.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Çin’in Dijital Yuan Airdrop’u Yapacağı Üçüncü Şehir Belli Oldu!

Çin, kendi merkez bankası dijital para birimi Dijital Yuan için Pekin’de yeni bir airdrop düzenliyor.

Clock
Paylaş
Çin’in Dijital Yuan Airdrop’u Yapacağı Üçüncü Şehir Belli Oldu!

Çin, kendi merkez bankası dijital para birimi Dijital Yuan için yeni bir airdrop gerçekleştiriyor.

Daha önce Shenzhen ve Suzhou’da gerçekleştirdiği Dijital Yuan airdrop’larına bir yenisi ekleniyor. Bu ayın 6’sında gerçekleşmesi planlanan airdrop bu kez Çin’in başkenti Pekin’de yapılacak.

Başkentte yapılması planlanan airdrop’ta tam 200 bin kişiye 200’er Dijital Yuan dağıtılacak. Buna göre airdrop’ta dağıtılacak olan tüm Dijital Yuan’lar yaklaşık olarak 6 milyon dolara tekabül etmekte.

Pekin’de yaşayan vatandaşların airdrop’a katılmak için 6 Haziran’a kadar zamanları var. Kayıt olan ve 200 Dijital Yuan’ın sahibi olan şanslı vatandaşlar birkaç gün sonra açıklanacak.

Airdrop’tan 200 Dijital Yuan kazanan şanslı vatandaşların, kazandıkları Dijital Yuan’ları harcamaları için bir uygulama indirmeleri gerekecek. Kazananlar, Dijital Yuan’larını Pekin’de daha önceden belirlenmiş esnaflardan hizmet alımı için harcayabilecek.

Binance BannerBinance Banner

Çin Dijital Yuan Airdrop Tarihçesi

Çin, tüm dünyada süregelen merkez bankası dijital para birimi çıkartma yarışında liderliği kimseye bırakmıyor. Merkez bankası dijital para birimi Dijital Yuan’ın hızlı bir şekilde benimsenmesi için airdrop düzenlemeye devam ediyor.

İlk airdrop Shenzhen’in Luohu bölgesinde gerçekleştirilmişti. Dijital Para Birimi Elektronik Ödeme (Digital Currency Electronic Payment/DCEP) aracılığıyla 1,5 milyon dolarlık Dijital Yuan, iShenzhen uygulaması üzerinden kayıt olan Louhu Bölgesi sakinlerine dağıtılmıştı.

İkinci airdrop bölgesi ise Suzhou olmuştu. Birkaç ay önce yapılan airdrop Çin ekonomisini canlandırıcı bir nitelik taşıyordu.

Daha fazlası için:

Dijital Yuan hakkındaki gelişmeleri takip etmek için; Dijital Yuan Haberleri
Daha fazla CBDC haberi için; CBDC Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar