Muhabbit

Çinli OTC Platformlarında USDT Fiyatı Satış Yoğunluğu Sebebiyle Düştü!

Geçtiğimiz günlerde Çin tarafında alınan yeni sert kararlar sonrası OTC platformlarında Çin Yuanı- Tether (RMB-USDT) paritesinde önemli bir geri çekilme yaşandı.

tether

tether

Çinli OTC hizmet sağlayıcıları üzerinde USDT satış yoğunluğu sebebiyle fiyat düşüşü yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde Çin tarafında alınan yeni sert kararlar sonrası OTC platformlarında Çin Yuanı- Tether (RMB-USDT) paritesinde önemli bir geri çekilme yaşandı.

USDT satışı yoğunluğu sebebiyle OKEx, Huobi ve Binance’in OTC platformlarında USDT olduğunda daha düşük fiyata elden çıkarılmaya başlandı.

Borsalarda USDT fiyatı 6.2 RMB’nin altına düşerken, olması gereken kur fiyatı 6.46 RMB civarında bulunuyor.

Huobi tarafında OTC takas fiyatı 6.12 RMB’ye kadar düşerken, kullanıcılar tarafındaki sert ve yüklü USDT satışı fiyatının düşüşüne sebep olan ana neden olarak öne çıkıyor.

RMB-USDT

Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan yeni açıklamalar ışığında ülkede, kripto paralarla ilişkili olan tüm iş kolları “illegal” olarak tanımlanmıştı.

Kullanıcıların itibari para birimleriyle kripto paralara karşı işlem yapabileceği platformların yanı sıra, madencilik faaliyetleri de dahil olmak üzere tüm kuruluşlar devre dışı bırakılmıştı.

Huobi Çin Ana Karası’nda Yeni Kayıtları Durdurdu

Kararın ardından Çin Ana Karası’nda yeni kayıt alımını durduran Huobi, bu kararının ardından kendi tokeni tarafında da önemli bir düşüş yaşadı.

Huobi, OKEx ve Binance tarafında OTC işlemleri ile ilgili henüz bir işlem yapılmazken, borsaların Çin OTC işlemleri konusunda ne yapacağı ise bilinmiyor.

Çinli yatırımcıların en büyük çıkış kapısı olarak öne çıkan OTC platformlarının çalışmayı durdurması Çinli yatırımcılar için büyük bir sorun oluşturabilir gibi görünüyor.

Sizce borsalar OTC platformları ile ilgili nasıl bir karar alacak?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version